ג'אקומו היקר,

 

מה קורה כשמקצוענות ורוחב לב נפגשים? מקבלים אירוע משפחתי אינטימי אצל ג'אקומו. הנה אנו בבוקר שלמחרת, וטעם המעדנים שהגשת לנו עדיין בפינו ובלבנו.

 

זוהי לי הפעם השנייה שאני מתארחת אצלך. בפעם הראשונה היתה זו סדנת בישול, שקיבלתי במתנה ליום הולדתי מחברתי. לסדנה היה טעם ברור של עוד, ועל כן, כשבנזוגי ואני חיפשנו דרך משמעותית לחגוג עם בננו, שהגיע לחופשת מולדת קצרה את יום הולדתו, ידענו שכדאי לפנות אליך. לאחר בירור קצר קבענו שנתארח אצלך בצוהרי שבת – עיתוי אידיאלי מבחינתנו.

 

כשהגענו, חיכה לנו שולחן ערוך ומזמין, ומשהו בסידור כבר בישר על הנדיבות ועל ההשקעה שבדרך. כל חומרי הארוחה היו מוכנים מראש – כמו על פי תוכנית צבאית קפדנית ומדוקדקת - כך ששנייה אחת לא תלך לאיבוד, והארוחה תיווצר לנגד עינינו בתזמון מופלא, ולא זו בלבד, אלא שאנו נהיה שותפים להכנתה!

 

תחילה הכנו ביחד פוקצ'ה, ובעודה בתנור - התענגנו על מרק ברוקולי מוקרם, מדויק להפליא בשילוב טעמיו, שהתחברו יחדיו למשהו חדש ומפתיע. לאחר הפתיח המלהיב הזה, סייענו לך להכין תלתלי קישואים בשום, בפטריות ובחומץ עגבניות – מנה מדהימה. או-אז יצאה הפוקצ'יה הקראנצ'ית והעסיסית מהתנור, וליוותה בענן של ניחוח רוזמרין את מגש האנטיפסטי העמוס שהצבת על השולחן: פלפלים בתחמיץ, תלתלי הקישואים, פשטידת ברוקולי, ועוד, ועוד...

 

בין לבין, בנית למולנו את מאפה החצילים המשגע שלך, שמוכיח שבהינתן התנאים הנדרשים, השלם  עוד יעלה על סכום חלקיו: שכבות של טבעות חצילים מטוגנים, גבינה בולגרית, עלי בזיליקום טריים, גבינות צהובות ורוטב עגבניות הותכו זו אל זו במגשיות קרמיקה אישיות, ויצרו באש התנור מהות חדשה, נימוחה נפלאה  ומדויקת.

 

עתה הגיע זמן הכנת מנת הפסטה: רביולי ממולא בטטה וריקוטה ברוטב שום, חמאה, שמנת וקוניאק. כל זאת הוכן בקלילות מופתית, והתוצאה – קונצנזוס נלהב על כך, שרביולי כה קלילים, עם טעם עמוק ורחב כזה - עוד לא הגיע לפינו. ממש יצירת מופת! וקשה להחליט מה היה יותר טעים: בצק הכיסנים עצמם (קראנצ'י, אגוזי ונגיס), המילוי הנפלא (עשיר, אך קליל ונימוח) או הרוטב המעלף, שודאי יככב עתה במטבחנו הביתי.

 

ואז- קיבלנו את הפתעת חזה העוף בלימון: למדנו סודות הכנה חשובים, וראינו כיצד תוך דקות אחדות נוצר לנגד עינינו מעדן נימוח, בתיבול רענן ועז של לימון, שהוסף אל התבשיל רק ברגע האחרון. נכון שלכאורה כבר לא נשאר מקום אפילו לביס אחד, אבל למעשה אי אפשר היה שלא לאכול פיסה, ועוד אחת נוספת מהתענוג הזה.

 

ולבסוף - שני קינוחים: מרנג עם גלידת וניל וכדורי תאנים ותמרים בשוקולד לבן – כל זאת ברוטב יין מצומצם. פינוק מופלא בשילוב מתיקויותיו. 

 

את הארוחה ליוו עוד שלושה דברים: יין אדום מצוין; מוסיקה איטלקית אותנטית וסיפוריו-הסבריו המרתקים של השף האשף, אך הצנוע.

 

לסיכום: חתן המסיבה היה מאושר וכולנו כאחד -  מדושני עונג. היתה זו חוויה שכולה רוחב לב ומקצוענות, חוויה של חיבור ומיזוג שילוב של טעמים,  של חברותא ושל  אישיותו המלבבת והססגונית של המארח-השף.

 

תודה ענקית על אירוע משפחתי מושלם - שנכנס להיסטוריה המשותפת שלנו, ונקווה לעוד שכמותו.

 

יישר כוחך,

 

משפחת שריג