צל תמר - פנינה אמיתית בבקעת הירדן

יעקב (ג'אקומו) פיאלקוב

 

סוף שבוע בטבריה יכול להיות נחמד אם מוותרים מראש על הצד הגסטרונומי, כך גילינו כבר בערב השני לשהותנו שם. מסעדה סינית מפוארת עם מאכלים ירודים, מסעדה ערבית עלובה למדי, מסעדה איטלקית שחששתי לשים את נפשי בכפי ולהיכנס אליה, מסעדת בשרים ללא נפש חיה, מסעדה מזרחית, שכמותה אפשר למצוא גם במקומותינו, עם מגוון סלטים ושיפודים ובכך, פחות או יותר מסתכם ההיצע.

ולמרות האמור לעיל, בסיור בסביבה, כאשר הרחקנו מעט ממרכזה של העיר גילינו פנינה אמיתית – מסעדת "צל תמר", בכניסה לקיבוץ אשדות יעקב איחוד.

עיצוב המקום כפרי ויפהפה, שלא כמו המקומות ה"פלצניים" שבסביבתנו. נחל קטן הזורם בתוך גן טרופי, ריהוט כפרי ואווירה חמה וביתית שחוזקה עוד יותר ביחס הנעים של צוות המסעדה.

המסעדה מציעה 3 תפריטים עסקיים ב-59, 69 ו-79 שקלים. המנות גדולות ונדיבות ומלוות במיץ ובקפה בסיום.

פתחנו במרק בצל, מעט דליל במרקם ובטעם. מרק בצל מצטיין, בדרך כלל במרקם עשיר שניתן להשיגו על ידי הוספת קמח לבצל בתחילת הבישול, כאן ויתרו כפי הנראה על הקמח והמרק התקבל דליל מדי.

זוגתי הזמינה מנת פטה כבדי עוף וברנדי עם ריבת בצל שהיתה לכל הדעות (שלי ושלה, כמובן) מצויינת. וכמנה ראשונה נוספת הזמנו קלמרי פריך עם איולי פיקנטי, גזר וקוסברה שהתגלה כמנה עדינה ומהנה.

המשכנו במנה טעימה ביותר של קדרת פירות ים ברוטב סרטנים, שמנת ועגבניות שהוגשה עם אורז ובסטייק פרגית במשרת סילאן, חרדל ורוזמרין עם גזרים צלויים וברוקולי שהיה מעט משעמם וחסר מעוף.

לסיכום, לא הייתי אולי נסחב כל הדרך מתל אביב כדי לאכול ב"צל תמר", אבל אם אזדמן שוב לסביבה, ודאי ובוודאי שאגש לשם שוב.

צל תמר

אירועים, בשרים, כפרי

בכניסה לקיבוץ אשדות יעקב איחוד, אשדות יעקב איחוד

טלפון: 04-6756688

ינואר 2008

בחזרה לדף הביקורות