יאמי יאמי

תמורה מלאה למחיר

יעקב (ג'אקומו) פיאלקוב

 

פעם שכנה כאן מסעדת מיתולוגית. "קסבה" כך קראו לה, אם איני טועה. שועי העם נהגו לנהור אליה ולהשקיע בה את מיטב כספם.

בשנים האחרונות יושבת, באותו מקום בדיוק. מסעדה נעימה וחביבה בשם "יאמי יאמי".

55 ש"ח בלבד לארוחה מלאה, כולל דגים ופירות ים, כתוב בשלט המקבל את פנינו בכניסה למסעדה. אות וסימן לכך שגם מסעדה זו נפגעה כלשהו מן המצב הנוכחי. זו אולי גם הסיבה, שאין בכניסה שומר מסוג אלה חסרי התועלת שמסתובבים בפתחן של מסעדות אחרות.

השעה שבע ושלושים בערב ולמרבית הפליאה 4 שולחנות כבר תפוסים במסעדה. קבלת הפנים נעימה ומחייכת. זו אינה מסעדה מזרחים, אבל ברוח התקופה, גם כאן מגישים לשולחן צלחות קטנות עם מבחר סלטים -  טחינה, סלט כרוב סתמי, דגים כבושים מצויינים עם בצל כבוש, סלט חצילים מעולה,חומוס, איקרא, כרובית מטוגנת ברוטב חרדל, פלפלי גמבה כבושים  ולחם טרי שנאפה זה עתה. המנות נחמדות וטעימות למרות שאפשר היה להשקיע מעט מחשבה ולהחליף את הגמבה והכרוב הכבוש במנות מעט יותר מעניינות.  בצלחת גדולה מגיע גם סלט עגבניות טריות עם בצל, נענע ברוטב עם שמץ של חריפות. סלט מעניין וטעים.

למנות עיקריות אנחנו מזמינים שרימפס בחמאה, יין ובצל ואת מנת 'ספיישל הבית' (10 שקלים תוספת למחיר) - דג לברק ברוטב יין, פטריות, ופיסטוקים.

השרימפס גדולים ויפים ברוטב חמאה ויין ממש מפנקים את החיך. אצלי בצלחת, מנה מעוצבת יפה של דג לברק ברוטב עשיר של פטריות, פיסטוקים, חמאה, יין וחמאת בצל. מצויין. הדג עשוי בגריל בדיוק במידה הדרושה והרוטב משתלט מעט על טעמו של הדג הטרי הזה. יש לי הרגשה מסויימת ששני הרטבים (של הדג ושל השרימפס) באו מאותו מחבת אבל שניהם מתאימים היטב למנות שהם מלווים. כמות קטנה יותר של סוכר היתה תורמת לשני הרטבים ומחלישה מעט את השתלטותם על המנות עצמן.

בצלחת נוספת מגיעות בטטה ותפוח אדמה אפויים בתנור וחופן שיני שום מטוגנות בבצל וטימין. ממש מעדן.

ברקע מוזיקה שקטה, תאורה נעימה ושרות אדיב.

המחיר לזוג כולל מנות ראשונות, לחם, שרימפס ברוטב חמאה ויין ודג לברק ברוטב עשיר 120 ש"ח . תמורה מלאה ומהנה למחיר. נחזור לכאן ונביא גם חברים.

יאמי יאמי,

ירמיהו 32, תל אביב

טל. 6042617

בחזרה לדף הביקורות