טריולה

מסתבר שגם בפתח תקווה אפשר לאכול איטלקי וטעים

יעקב (ג'אקומו) פיאלקוב

טריולה, כך נאמר בויקיפדיה היא סימן מוזיקלי, תרגומה החופשי לעברית הוא שלשת או שלישון (טרי=שלוש) ומשמעותה היא חלוקה לשלוש של פעמה, כאשר החלוקה הבסיסית של הפעמה היא לשתיים.

לא על מוסיקה חשבו חן חכים וצמד התמירים (תמיר חכים – השף ותמיר פיירמן) כאשר קראו למסעדה האיטלקית שלהם בשם הזה. משמעותו של השם מבחינת היא מסעדת השלושה, כפי שזה יכול היה לצלצל באיטלקית – טריולה.

גם הבחירה המוזרה של מיקומה של המסעדה, באיזור התעשייה בחלקה המזרחי של קריית אריה בפתח תקווה, בלב איזור המשרדים אשר כמעט שומם בשעות הלילה, התבררה כמוצלחת למדי. מסתבר שכאשר האוכל נכון ומדוייק, יימצאו תמיד אוהדים שיגיעו גם ממקומות שאינם בדיוק בסביבה המיידית.

והאוכל בטריולה אכן מדוייק. לשמחתי, ניתן בהחלט להוסיף את טריולה לרשימה המצומצמת של איטלקיות בארץ שקרובות במידה די רבה למטבח האיטלקי האותנטי.

חסרות לי אמנם מנות האנטיפסטי שהמטבח האיטלקי מצטיין בהן ואשר אצלנו הפכו למנות ירקות קלויים בחומץ ובשמן בלזמי, תוך דילוג על העושר העצום שאפשר למצוא בשולחן האנטיפסטי בכל מסעדה איטלקית בינונית.

אבל, כפיצוי, מנות הפסטה היו מדוייקות, הן בכמות הרוטב (שלא כמו שמקובל בארץ להגיש את הפסטה בתוך "מרק" רוטב) והן בבישול לדרגת אל-דנטה מושלמת והשימוש בפסטה טרייה בלבד, אשר מביני דבר יידעו להעריך כהלכה.

פתחנו בפוקצ'ה (איך לא – אגב באיטליה לא נוהגים להגיש פוקצ'ה בתחילת הארוחה וברור שאם נמנעים מפוקצ'ה נשאר מקום רב יותר למנות העיקריות) ולצידה כרובית חלוטה מעט שנאפתה בתנור והוגשה עם גבינת פרמיג'אנו מגוררת מעל ורוטב איולי נפלא – מנה מצויינת לכל הדעות.

המשכנו בפפרדלה ברוטב פירות ים עם ממרח עגבניות מיובשות, עגבניות שרי ושמנת ובמנת פסטה רדיאטורי ברוטב מצויין של שלושה סוגי פטריות – פורטובלו, שמפיניון ומחית כמהין ושמנת. הרביולי במילוי גבינת עיזים נימוחו בפה, למרות שרוטב הרוזה שבו הן הוגשו היה מעט כבד לטעמי.

גם מנות הקינוח, כמו הטירמיסו והפרופיטרולים היו מצויינות ובשולחנות שלידינו ראינו גם מנות ברוסקטה יפהפיות ופיצות תיאבוניות ביותר.

ואגב, התפריט היה חף משגיאות באיטלקית וגם זה הישג במחוזותינו.

המחירים: פוקצ'ה 14 ₪, פוקצ'ה סינטה 34 ₪, כרובית כמהין 34 ₪, פסטה רדיאטורי פונגי 51 ₪, פפרדלה די מארה 54 ₪, רביולי עזים 54 ₪, פיצה פורטבלה 52 ₪ - סה"כ 293 ₪ לארוחה ל-3 סועדים.

נחזור בשמחה ולו רק כדי לדגום את הפיצה וכמה מן הרטבים שאינם מכילים שמנת.

הציון שלי 4 נקודות מתוך 5

יוני 2012

טריולה

השחם 14 פתח תקווה

טל. 03-9198444

בחזרה לדף הביקורות