"טאצה ד'אורו" - למרות השם האיטלקי

יעקב (ג'אקומו) פיאלקוב

בית לקפה "טאצה ד'אורו", כך נקראת המסעדה החביבה שבפאתי נווה צדק.

ייתכן שבשעות מסוימות המקום הופך גם לבית קפה, כשאנחנו ביקרנו שם זה היה בית אוכל לכל דבר.

התפריט צנוע למדי בעיצובו ובתכניו. החלטנו ללכת על ארוחה חצי איטלקית, כדי לראות כיצד מתייחסים לפסטה במקום הנושא שם איטלקי טיפוסי.

התחלנו במנות ראשונות. מתוך שש עד שבע צלוחיות שהוגשו לפנינו על ידי מלצרים חביבה, בחרנו בארבע - חצילים בטחינה, סופלה זוקיני ברוטב פלפלים, כרובית בכורכום ומיונז וקלמרי בתחמיץ. עבור לחם יש לשלם בנפרד ומטעמי דיאטה והתמרמרות ויתרנו עליו.

החצילים קלויים בתנור ושרויים ברוטב טחינה כמעט גולמית, ללא שום, לימון או מלח. תוספת מלח ומעט מיץ לימון שיפרה את הטחינה וגם את המנה. סופלה הזוקיני טעים ורוטב הפלפלים השתלב טוב למדי עם המנה המעניינת הזו, גם הכרובית בכורכום ומיונז טעימה למדי למרות שעדיף, לדעתי, להחליף את המיונז במעט שמנת מתוקה. הקלמרי, כמו אצל רבים במקומותינו, מבושל יתר על המידה והרוטב חסר אישיות. מעט יותר שמן זית, מיץ לימון, פלפל צ'ילי ופטרוזיליה קצוצה היו תורמים רבות למנה חסרת ההשראה הזו.

למנות עיקריות הזמנו חזה עוף בליווי שפצל, שהן איטריות ביתיות מאיזור הפפאלץ בגרמניה (שבו, בין שאר הערים, שוכנת גם העיר היידלברג) ורביולי פטריות ברוטב פלפלים.

חזה העוף מצופה בשכבה עבה של פירורי לחם מתובלים, עסיסי למדי אולם ספוג שמן. השפצל, להפתעתנו הוחלפו בפירה מבלי לשאול את דעתנו על ההחלפה. מסתבר שנגמרו השפצל. הפירה, למרות שאיני מחסידי המאכל הזה, היה סביר למדי ומעט מיץ לימון שבו הוא תובל עשה אותו לתוספת טעימה למדי.

הרביולי הוגשו בצלחת בה נחו להם בעצלתיים ששה עד שמונה רביולי, חלקם קרועים, מכוסים ברוטב פלפלים, כמעט זהה לרוטב שליווה את סופלה הזוקיני. הרביולי, למרבית הפליאה, היו קרים. לא כאלה שהספיקו להתקרר, אלא כאלה שלא חוממו מספיק, והפסטה לא בושלה מספיק, ממש בצק קשה. קרוב לוודאי שהרביולי עברו בישול קצר קודם לכן ורק חוממו מעט עם הרוטב. הרביולי הוחזרו אחר כבוד למטבח והתחליף שבחרנו היה פטוצ'יני ברוטב עגבניות.

עשרים דקות לקח לצוות המלצרים להתעשת ולהגיש לנו את הפטוצ'יני, וזאת אחרי שתי תזכורות עדינות מצידנו. כפיצוי על ההמתנה קיבלנו גרניטה קפה טובה למדי שלא השתלבה בדיוק עם מנת הפסטה שהוגשה דקה לאחר מכן.

אכלתי כבר פסטות במקומות רבים בארץ, אכלתי פסטות מבושלות יתר על המידה ואכלתי גם פסטות שבושלו אל-דנטה, כראוי. כאן הפסטה לא בושלה מספיק, פשוט בצקית עדיין. דקה נוספת של בישול הייתה מביאה אותה לדרגת האל-דנטה הרצויה.

רוטב העגבניות היה טוב למדי, אך לקה במעט חמיצות יתר בגלל העגבניות הטריות שמהן הוא הוכן. עגבניות ישראליות דורשות, בדרך כלל, תוספת של קורט סוכר כדי להתגבר על חמיצותן. קורט סוכר כזה היה משפר את טעמו של הרוטב ודקה נוספת של בישול הפסטה הייתה הופכת את המנה למנת פסטה טובה למדי.

ויתרנו על קינוחים והסתפקנו בשתיית מים שהגיעו במשורה, בכל פעם כוס אחת ולא בקנקן גדול, כפי שראוי שיוגשו במקומותינו.

לסיכום, ארוחה בינונית ומטה, שירות אדיב ונחמד אך בלתי יעיל לחלוטין ומחירים סבירים - 114 ש"ח לארבע מנות ראשונות, קטנות, חזה עוף בפירה ופטוצ'יני ברוטב עגבניות.

המקום נחמד, העיצוב נעים והשירותים סבירים.

טאצה ד'אורו

אחד העם 6, נווה צדק תל אביב

טל. 5166329

מאי 2009

בחזרה לדף הביקורות