תבלין – יער אשתאול

פסטה מבשלים אל-דנטה

(וחבל שפיסת המידע הזאת לא הגיעה עדיין ליער אשתאול)

ג'אקומו

על הכביש המחבר בין שער הגיא לבית שמש, בפאתי יער קדושים, בנוף מקסים של ירק ופריחה, שוכנת מסעדת "תבלין" וחנות התבלינים המדהימה שלצידה, שבה ניתן למצוא כמעט כל תבלין – גן עדן לטבח החובב או המקצועי.

בשבת של חורף קיצי מצאנו מסעדה מלאה עד כמעט אפס מקום ותפריט צהריים עם כיוון איטלקי ברור – פסטות, ברוסקטה, ריזוטו ועוד. השירות יעיל ומהיר למדי, קרוב לוודאי בגלל קהל הצובאים על פתח המסעדה והצורך לפנות את הסועדים מהר ככל האפשר.

מזג האוויר הקריר שחבר אל הצינון הבלתי ממוגר ולכאב הקל בגרון, שכבר הפך לעניין שבשגרה, דרשו מרק. עיון קצר בתפריט (32 ש"ח עבור מנת מרק) הביא אותנו לוותר על חימום הגרון.

בחרנו בראגו פטריות יער על מצע פולנטה (48 ש"ח) שהיה טעים למדי, מלבד העובדה שאצלנו, באזור השרון, פטריות כאלה נקראות שמפיניון. האם ייתכן שדווקא במסעדה השוכנת ביער טועים לחשוב ששמפיניון הן פטריות יער? לטבחי "התבלין" הפתרונים.

הפטריות, שבושלו בשמנת ויין, הונחו על מצע של פולנטה מבושלת שכבר ידעה ימים טובים יותר וניכר בה שלא הוכנה בסמוך להגשתה. על כל פנים המנה, כפי שאמרתי, הייתה טעימה למדי אך למרות שהיא מצוינת בתפריט כמנה עיקרית, לא הייתה זו מנה מספיקה לאדם מבוגר.

המשכנו בריזוטו פטריות פורטובלו (52 ש"ח) "מבושל בשמנת, חלב, יין לבן, גבינת פקורינו, מוגש בתוספת קרם פטריות פורצ'יני מעל" כלשון התפריט. טעמתי ריזוטו במקומות רבים בעולם, זהו המאכל האיטלקי האולטימטיבי מבחינתי. ב"תבלין" היא מוצגת כמנה ממטבחו של השף. חבל שאף אחד במטבחה של המסעדה לא זכה מעולם לטעום ריזוטו אמיתי ולהבין שהמנה שמוגשת במקום אינה ריזוטו ואף אינה דומה לריזוטו.

הריזוטו הוחזר אחר כבוד למטבח, ולא נראה שהמלצרית מתרשמת במיוחד מהחזרת המנה. מסתבר שב"תבלין" יש תנועת מנות דו-כיוונית מהמטבח לשולחן ובמקרים רבים – גם מן השולחן למטבח. לפחות ב-3 שולחנות סמוכים אליי החזירו מנות שונות למטבח המסעדה.

מנת התחליף שקיבלתי – פפרדלה ריקוטה (48 ש"ח) "פסטה רחבה עשויה בחמאה, כרישה, עגבניות מיובשות וקשיו" עם כדור גבינת ריקוטה מתובלת מעל, הייתה חוזרת במהירות לאותו מקום ממנה באה, לולא הייתי כבר ממש רעב. פסטה מבשלים אל-דנטה (כלומר, משאירים אותה עדיין כזאת שהשן מרגישה שהיא לועסת דבר מה). הפסטה ב"תבלין" בושלה הרבה מעבר לדרוש ולפיכך הוא גם נשברה והתפוררה והייתה על גבול הבלתי אכילה. בנסיבות הללו גם הרוטב, שהיה סביר למדי, לא הצליח להציל את המנה הזאת מכישלון מוחלט.

מנה נוספת שהזמנו – לינגוויני ורדה (48 ש"ח) "פסטה ארוכה, מנגולד, תרד וזוקיני על בסיס שמן זית, שום, צנוברים, פסטו וגבינת פרמז'ן מעל" הוכיחה לנו שהבישול המוגזם של הפפרדלה לא היה מקרי. זוהי קרוב לוודאי שיטת הבישול המוכרת לשף – שיטה שכפי הנראה קיבל בירושה מסבתו שנהגה לבשל קוגל אטריות משפחתי.

לסיכום – אם אתם מחפשים מסעדה איטלקית, מומלץ להתרחק מ"תבלין", ואם אתם רעבים באמת, עזבו את החלק האיטלקי שבתפריט ולכו על הסלטים והמנות הראשונות. שם קרוב לוודאי שהנפילה תהייה קטנה יותר.

 

תבלין

יער אשתאול, בית שמש
טלפון: 02-9924995
פקס: 02-9924997

מרץ 2009

בחזרה לדף הביקורות