פרונטו - יש סיבה לכך שמסעדה קיימת שנים רבות כל כך

יעקב (ג'אקומו) פיאלקוב

 

הפעם, החלטתי לחזור אחורה בזמן ולבקר ב"פרונטו" הוותיקה. יש בוודאי סיבות לכך שלמרות הפכפכותו של הקהל התל אביבי מסוגלת מסעדה בכרך המשנה את פניו בתדירות גבוהה להחזיק מעמד במשך 16 שנה.

כשאכלתי כאן לאחרונה לפני שנים רבות התאכזבתי למדי  ולא זכור לי אפילו מדוע. הגיע הזמן לשוב ולבקר.

הפעם בחרתי בארוחה עסקית ולמרות השעה המוקדמת יחסית והיום, יום ראשון, מספר המבקרים במסעדה היה גדול למדי. נראה שעבור רובם אין זה הביקור הראשון במקום.

המסעדה מעוצבת בטוב טעם, נטולת דרמטיות בעיצוב, דבר המקובל כיום בנוף התל אביבי, ובחלל האולם נישא ניחוח קל מאכלים. גם התפריט נראה מבטיח.

מאחר שהזדמנתי למסעדה בגפי נאלצתי להסתפק במספר קטן של מנות. ייתכן שבחירת המנות שלי הייתה מוצלחת במיוחד אך, אני נוטה להאמין שגם שאר המנות שומרות על רמה דומה.

המקום מציע שתי ארוחות עסקיות ב-68 וב-78 שקלים. בחרתי בזו של 68 השקלים.

פתחתי במנת אנטיפסטי - מלנזנה גורגונזולה. בצלחת שקיבלתי הונחה פרוסה עבה של חציל מטוגן, ללא קליפתו, מלווה ברוטב גבינת גורגונזולה ושמנת ועליה פרוסות דקות של עגבניות טריות וגבינת פרמיג'אנו. מנה קטנה למדי אך טעימה ביותר וביחד עם פרוסות הפוקצ'ה והלחם שהוגשו לצידה היוותה פתיחה טעימה ביותר לארוחה מבטיחה.

מנת הפסטה שבחרתי  - פסטה לארגה פלייה א'פיינו הכילה עלי פסטה רבועים של פסטה ירוקה ופסטה רגילה בגודל של 10 על 10 ס"מ ברוטב שמנת, רוקפור, פול ירוק ופטריות פורטובלו.

מנת פסטה טעימה ביותר עם רוטב מצויין, למרות שלטעמי אפשר היה לתבלו מעט יותר - קצת פלפל לבן ומעט מלח לא יותר. אני אישית הייתי בוחר להשתמש בפסטה מסוג פפרדלה עבור המנה הזאת. עלי הפסטה הגדולים כל כך מפריעים לרוטב "להתלבש" היטב על הפסטה ופסטה מעט צרה יותר הייתה מקבלת אותו טוב יותר.

היותי בגפי מנע ממני את האפשרות ללוות את הארוחה ביין, וקינוחים איני נוהג להזמין לעצמי אלא לטעום בלבד מצלחתה של זוגתי ולפיכך, נאלצתי לוותר גם עליהם. הבטחתי לעצמי לחזור בקרוב לארוחה מלאה ולטעום גם מנות נוספות. נראה לי שגם אז לא אתאכזב.

לסיכום, ארוחה טעימה ומשביעה במחיר מעט גבוה לארוחה עסקית שאינה מלווה בשתייה כלשהיא או בקינוח.

פרונטו

תל אביב, נחמני 26
טלפון:
03-5660915
פקס:
03-5660632

 

אפריל 2006

בחזרה לדף הביקורות