פסטוריה בהרצליה פיתוח

אכל, כתב וצילם

ג'אקומו

טאפאס במסעדת "פסטוריה", כך נכתב בהזמנה שקיבלתי לבקר במסעדה שבהרצליה פיתוח.

בבניין קורקס בהרצליה פיתוח, בחרו להן למשכן מסיבה כלשהי, כמה וכמה מסעדות איטלקיות – מצידו האחד של הבניין "בלה ונציה" בגרסתה הראשונה והמצויינת, אחריה "בלה ונציה" בגרסתה הכשרה והצולעת למדי, ובצידו השני של הבנייה "פסטה פרסקה" הוותיקה וכעת, באותו מקום ממש, תפסה את מקומה מסעדת "פסטוריה".

לפני שנתיים פתחו בני הזוג טליה ברק ודוד פוקס את "פסטוריה"בהרצליה פיתוח ותירגמו את הקשר האישי להצלחה קולינארית. השניים שעובדים זו לצד זה הביאו את פסטוריה להיות לאחת האיטלקיות המועדפות באזור, כך לפחות נכתב בעלון שקיבלנו.

במסגרת החליטו בני הזוג להרכיב תפריט טאפסים זוגי מיוחד שכולל את מיטב הטעמים של המסעדה בגרסה המתאימה לטעימות קטנות - ארוחת ה"טאפאס" (מעין אוקסימורון – טאפאס ספרדי במסעדה איטלקית) במחיר הסביר למדי של 189 ₪ וכוללת 3 מנות ראשונות, 5 מנות עיקריות ו-3 קינוחים ולצידן כוס יין ושתייה קלה. מבטיח למדי למרות השם שאינו איטלקי בעליל.

"פסטוריה" כפי שכבר ציינת יושבת במקומה ההיסטורי של "פסטה פרסקה" הוותיקה. המקום מעוצב בצורה מינימלית נעימה וניתן לשבת באולם התחתון או בגלרייה שמעל, השרות נעים ויעיל והאווירה הכללית משביעת רצון.

פתחנו את הארוחה בפוקצ'ה עשוייה כהלכה ולצידה שלושה מטבלים – קרם פלפלים, גבינת שמנת עם זיתים, חמאת שום וטחינה (איטלקי?).

 

 

מבחר המנות הראשונות שמהן נתבקשנו לבחור שלוש, הביא אותנו למסקנה שלא מדובר דווקא בארוחה איטלקית ומכאן ואילך אכן התייחסנו אליה ככזו ואכן ללא הקריטריון האיטלקי היא אכן היתה נעימה למדי. בחרנו במנת ירקות בסגנות אנטיפסטי ובהן מעין גלילת חציל במילוי גבינת שמנת, חציל וקישוא ממולאים גם הם באותה גבינה וכולם מונחים על משטחי פסטו. מנה טעימה למדי שהשאירה מעט טעם של עוד. מנות נוספות היו גלילות בצק עם סלמון, סלט פסטוריה מחסות, סלק, תפוחי עץ וכדורי גבינה מטוגנים ברוטב מתקתק.

   

כעת הגיע תורן של המנות העיקריות, מהן נתבקשנו לבחור חמש מנות מן המבחר שבתפריט. בחרנו בפסטה קונקיליה תרד עם עגבניות ופרמזן, פנה בשמנת, קרם בטטה ופרמזן, סלמון צרוב ברוטב אסיאתי, ניתחוני פיש אנד צ'יפס (המנה הגרועה ביותר לדעתי), ופיצה קטנה טעימה במיוחד עם פטריות ופלפלים צבעוניים.

הקינוחים, מהם קיבלנו גם כן שלושה שונים היו טירמיסו, מהטובים שאכלתי, עוגת פירות יער ופירורי שטרויזל בהגשה מעניינת וקסטה עם ביסקוויט שוקולד וגלידת וניל.

לסיכום, לא ארוחה איטלקית כמו שציפיתי לה אולם ארוחה טעימה למדי באווירה נעימה.

מהמלצות ששמעתי מחברים, פסטוריה, כמסעדה איטלקית, ללא תפריט הטאפאס מגישה אוכל איטלקי טעים למדי ולקחתי על עצמנו כמשימה לבקר בה בקרוב ולהזמין ארוחה איטלקית, אמיתית.

הציון שלי 3.5 לארוחת הטאפאס

ספטמבר 2014

פסטוריה

משכית 27 הרצליה פיתוח

טל. 9570445-09