פסטו – הבירה היתה קרה

מאת ג'אקומו

בערב חם השבוע הזדמנו במקרה, ממש במקרה לחיפה ודווקא לכרמל. מתברר שלמרות החום הבטן דואגת לעצמה וממש במרכז הכרמל מצאנו את פסטו. דפדוף קל בזכרון וטלפון קטן לידידים חיפאיים אישר באזנינו שזו אכן המסעדה שפעם המליצו לנו עליה.

עיון קצר בתפריט הראה לנו שגם כאן לא נמנעו מן השגיאה האופיינית למסעדות האיטלקיות בארץ. הפעם קראו לרוטב א-לה אוליו במקום אליו אוליו (מה כך כך מסובך בשם הקצר הזה שכל המסעדות בארץ נוטות לשבש אותו?).

התפריט איטלקי עם פזילות קטנות לסוגי בישול אחרים. החלטנו להתמקד באיטלקי דווקא -  פטוצ'יני ברוטב בולונז ופנה (אשר משום מה נקראת כאן צינורות) ברוטב נאפוליטנה ובתוספת סלט שנקרא כאן סלט השף. לשתייה הזמנו בירה גולדסטאר.

המלצר, משועמם בעליל אך השרות סביר למדי, אולי בגלל המספר המועט של הסועדים באותה שעה.

הבירה הגיעה מייד צוננת ומרווה ולאחריה סלט השף - ירקות העונה, חסה, גבינות העמק, רוקפור, ביצה קשה, תירס, נבטים, ארטישוק בעיטור אגוזים, צימוקים וגבינה בולגרית. זוועה מרוכזת עם שני רטבים שהקלו אך מעט על החלקתה במורד הגרון. הבירה, לעומת זאת הייתה קרה.

הפסטה שהגיע בתוך דקות ספורות בושלה יותר על המידה, הרטבים סבירים למדי אך לא יותר מכך ואפילו הכמות הגדולה של מה שנקרא בארץ פרמזן (מתוצרת תנובה) לא הצליחה להפוך את הפסטה למשהו שאפשר היה לאכול ממנו יותר מחצי מנה. מה עוד שהפסטה המבושלת מדי עוד המשיכה להתרכך בגלל הרוטב החם והתקבלה בצלחות מעין דייסת פסטה עם רוטב, דוחה למראה ועוד יותר לאכילה. הבירה לעומת זאת הייתה קרה.

כל עוד רוחנו בנו ביקשנו את החשבון ונסנו על נפשותינו רעבים ומאוכזבים.

אל תבקרו שם אלא אם כן אתם מעוניינים בבירה בלבד.

המחיר עבור סלט השף, פטוצ'יני ברוטב בולונז, פנה ברוטב נאפוליטנה ובירה גולדסטאר - 160 ש"ח.

פסטו

חיפה, שד' מוריה 110
טלפון:
04-8344502, 050-7444068

 

בחזרה לדף הביקורות