פאפאס - Pappa's

יעקב (ג'אקומו) פיאלקוב

 

במקום בו שכנה מסעדת "ביג מאמא" עליה השלום, ברחוב הלל הזקן 12, פינת נג'ארה בפאתי שוק הכרמל וכרם התימנים בתל אביב, התמקמה איטלקייה חדשה פאפא'ס שמה.

למרות המיקום הזהה החלטנו להימנע הפעם מהשוואות בינה לבין קודמתה המיתולוגית שהיתה אחת מן האהובות עלינו בתל אביב.

פתחנו במנת אנטיפסטי של אספרגוס ירוק טרי ברוטב איולי (מתכון לרוטב איולי תמצאו כאן). האספרגוס היה חלוט כהלכה אבל הרוטב היה מימי והרבה פחות תוקפני מרוטב איולי שנעשה כהלכה.

לצד האנטיפסטי קיבלנו פוקצ'ה מצויינת עם זיתים, רוטב עגבניות פיקנטי וצלוחית עם שמן זית וחומץ בלזמי. אף פעם לא הבנתי בדיוק את השילוב המוזר הזה. החומץ הרי נוטה לשקוע והשמן לצוף ומאחר ששניהם אינם מתערבבים זה בזה, כדאי אולי להגיש כל אחד מהם בנפרד. על כל פנים אלה היו ליווי נחמד לפוקצ'ה המוצלחת.

המשכנו בספגטי אליו אוליו (לשם שינוי כאן כתוב השם אליו אוליו כהלכה) ויין לבן עם פטריות פורטובלו. מסתבר שמרבית הפסטות המוגשרות במקום הן מתוצרת בית ולרוע מזלנו, אצל פאפא'ס הספגטי אינו נמנה על הפסטות האלה  - חבל. לו אמרו לנו מראש כשהזמנו, או אם הדבר היה מצוין בתפריט, היינו מעדיף לבחור בפסטה אחרת שכן מאלה המיוצרות במקום.

הספגטי בושלו בדיוק המידה הרצויה, אל-דנטה. הרוטב היה טעים למדי, אך לא מתובל בכמות השום הדרושה כדי להיקרא אליו אוליו. גם מעט יותר מלח במי הבישול היה תורם מעט לטעמה של המנה שלמרות הכל היתה מוצלחת למדי. כדור המסקרפונה שהונח מעל הפסטה נראה לי מיותר בתחילה אולם, תוך כדי אכילה, כשהוא הלך ונמס והתמזג עם הפסטה, התברר לי עד כמה הוא התאים שם.

חיקוי הפרמזן שהוגש לצד הפסטה היה עלוב למדי ואני מצפה ממסעדה המכבדת את עצמה שתמנע משימוש בחיקויים עלובים של הגבינה הנפלאה הזו.

לסיכום ארוחה נחמדה, טעימה למדי במקום נעים ושקט. כמה חיוכים מפניה של המלצרית חמוצת הפנים יכלו אפילו לשפר את הרושם הכלל.

 

והערה קטנה:

במרבית המסעדות האיטלקיות בארץ נהוג להגיש במקום גבינת פרמזן אמיתית את החיקוי העלוב המיוצר בארץ ונקרא (במעין בדיחה מוזרה) בשם פרמזן. מסתבר שכיום החסכון כמעט שאינו משמעותי. גבינת פרמזן נמכרת במרכולים במחיר של כ-9 ש"ח ל-100 גרם בעוד שגבינת "גרנה פדנה" (שהיא פרמזן שאינה מיוצרת באיזורים שבהם מותר לקרוא לה בשם זה אולם איכותה, במקרים רבים אינה נופלת מזו של פרמזן אמיתית)  נמכרת בשוק הכרמל הסמוך במחיר של 11 ש"ח ל-100 גרם.

 

המחיר ליחיד (בתפריט צהרים):

אספרגוס ברוטב איולי - 16 ש"ח

ספגטי אליו אוליו עם פורטובלו 39 ש"ח

משקה קל 11 ש"ח

 

פאפא'ס

הלל הזקן 12, תל אביב
03-5107373

נובמבר 2008

בחזרה לדף הביקורות