בר פירות ים - הרצליה

ארוחה מהנה במחיר סביר

יעקב (ג'אקומו) פיאלקוב

 

הפעם, חיפשנו לנו מקום שקט ורגוע, להעביר בו את יום השנה הראשון לנישואינו. מסתבר שדווקא ב"בר פירות ים" בהרצליה פיתוח, מצאנו מקום כזה.

ייתכן שהיה זה היום בשבוע או השעה המוקדמת שבה בחרנו אבל להפתעתנו, מצאנו מסעדה ריקה ללא סועדים, דבר שהתבטא כמובן בשירות המהיר היעיל והנעים.

מסתבר שהיה זה היום האחרון של מבצע האביב שנערך בכמה וכמה מסעדות והמלצר טרח לציין זאת באזנינו. במסגרת מבצע האביב, כך קראנו בתפריט, כלולה ארוחה מלאה של שלוש מנות ב-79 ₪. החלטנו ללכת על זה.

מאחר שסעדנו לבדנו, הרשינו לעצמנו לבקש להחליף את מוסיקת הרקע למשהו רגוע יותר והמלצר שש למלא את בקשתנו.

פתחנו בשתי כוסות יין לבן מסדרת "רכס" של כרמל מזרחי – אכזבה אמיתית. הפלוס היחיד באותו יין בינוני היה קרירותו המרווה. המשכנו במרק סרטנים טעים למדי אך לטעמי, מתובל פחות מדי, בת זוגי בחרה בפטה כבד אווז טעים ונימוח בליווי קונפי תאנים ויין אדום ומשולשי לחם קסטן (מה זה בדיוק?). קנקן המים הצוננים היווה בן לוויה מעניין יותר למנות מאשר היין הסתמי.

המשכנו, איך לא, במנת שרימפס ברוטב חלב קוקוס, מנגו, בזיליקום, ושמנת עבורי שכללה כמות לא מבוטלת של שרימפס ובקדירת פירות ים עשירה (בתוספת של 10 ₪) מוקפצים עם ירקות שורש, חלב קוקוס וקרם פלפלים קלויים שתי המנות הגיעו ללא תוספת צדדית, דבר שגרם לי לפזול לצלחתה של רעייתי ולהמתין לשיירים, כדי להשביע את רעבוני. לא נשאר דבר, לצערי.

לסיכום - ארוחה מהנה למדי, למרות החוסר במנת לוואי למנה העיקרית, כמו סלט כלשהו או איזה ירק מאודה. אישית הייתי גם משתמש בפחות שמנת וחלב קוקוס ומציג גם מנת פירות ים מתובלת בעגבניות או באיזשהו רוטב פיקנטי ומעל לכל, הייתי מפחית מן המתיקות של המנות ומנסה לגוון מעט ברטבים שהיו זהים כמעט לחלוטין.

סיימנו בפונדנט שוקולד בלגי מעוגת שוקולד חמה עם טראפל שוקולד בלגי בתוכה שהוגשה עם כדור גלידת וניל ובכוס קפה. רעייתי התלקקה מן הפונדנט המשובח ואני שלפתי את פנקס השיקים – 2 מנות במבצע 158 ₪, 2 כוסות יין 34 ₪, תוספת 10 ₪ עבור קדירת פירות הים – סה"כ 202 ₪. סביר למדי לארוחה מהנה. נחזור לבדוק גם את תפריט הקיץ של המבצע שנפתח בקרוב, כך הבטיחו לנו.

Ocean – בר פירות יום

משכית 30, הרצליה
טלפון: 09-9511219

יוני 2007

 

ביקור חוזר ב"בר פירות ים" הניב אכזבה גדולה.

 

למרות המנות הראשונות - מרק סרטנים וטורטיה פירות ים עם גבינת קשקבל, צ'ילי, לימון ושום שהיו טובות למדי. המנות העיקריות קלקלו את התמונה כולה.

 

מנת הפאייה פירות ים עם ירקות שורש וזעפרן עבורי התגלתה כאכזבה יבשה מדי חסרת טעם ומעל לכל חסרת מלח. מנת פילה לברק ושיפוד שרימפס פנקו ברוטב סרטנים של זוגתי הייתה גם כן נטולת מלח לחלוטין והונחה על מצע פירה סתמי. הדג עצמו היה עשוי מעט יתר על המידה וגם הוא נטול תיבול כלשהו. מנת השרימפס שקבלתי כתחליף הייתה סבירה למדי אך, גם היא התגלתה כנטולת מלח והרוטב, במקום ללוות את המנה, היא כמעט הטביעה אותה בהררי שמנת. חבל.

 

ספטמבר 2008

בחזרה לדף הביקורות