מקסיקלי - מקסיקנית חדשה בהרצליה

ג'אקומו

עליי לפתוח בוידוי – מעט הדברים שאני יודע על מקסיקו הם יום החמישה במאי - Cinco de Mayo (יום הנצחון המקסיקני על הצרפתים בשנת 1862), צ'ילי קון קרנה, טורטיות, גוואקמולי ואמיליאנו זפאטה שעליו התבסס הסרט שראיתי בילדותי – ויוה זפאטה. כל שאר הפרטים על המדינה הגדולה והחשובה הזאת, בצורה כלשהי חמקו מתודעתי.

וכך כשהוזמנתי לארוחה במסעדת מקסיקלי החדשה שבהרצליה בזו הלשון: "מסעדת מקסיקלי החדשה ממשפחת מוזס, מציעה תפריט מגוון של אוכל מקסיקני אמיתי, חם, צבעוני ושמח, במחירים נוחים. תפריט המסעדה מורכב מאוכל מקסיקני המתכתב עם אוכל אמריקאי, שילוב הזוכה לפופולאריות רבה בארה"ב- המטבח המקסיקני מציע מבחר מנות מהירות וטעימות, רטבים וסלסות פיקנטיות. התפריט של מקסיקלי מורכב מחומרי גלם הנפוצים במקסיקו כמו כוסברה, צ'ילי, אבוקדו ופלפלים, עם טווח טעמים רחב, הנובע משילובים מוקפדים וייחודיים." הבנתי שזאת ההזדמנות הנאותה להרחיב את ידיעותי בתחום עלום זה.

"הפקרתי" את עצמי לחסדיו של המלצר החביב ומשתף הפעולה ונתתי לו להחליט עבורנו איזה ממבחר המנות יתאימו לצועדים לראשונה במטבח המגוון הזה.

וכך, בהתאם להמלצתו של המלצר פתחנו במשקה מרגריטה בשם מקסיקלי בולדוג, שאותו הכרתי כבר ממקומות אחרים. החידוש המעניין הפעם היה טעם האננס שנוסף למשקה ובקבוקון הבירה שהיה תקוע במהופך בכוס המשקה ותרם מדי פעם כמות נוזלים נוספת למשקה המיוחד.

למנה ראשונה קיבלנו קסדייה גבינות שעשוייה (איך לא) מטורטיות ובינהן תערובת גבינות, פלפלים קלויים, בצלי, תירס וצ'ילי.

המשכנו במנת טיחואנה ביף המכילה רצועות בקר, פטריות וברוקולי על מצע פירה ולצידת קלח תירס קלוי וירקות. כמנה נוספת קיבלתי רצועות חזה עוף על הפלנצה עם בצלים ופלפלים חרוכים, בשם פהיטה עוף. לצד מנות הבשר קיבלנו טורטיות חמות שהוכנו זה עתה ושתי צלוחיות עם גוואקמולי וסלט עגבניות.

פלאן וניל עם קליפות תפוזים מסוכרות בקרמל וקרמבל אגוזים ומקלוני צ'ורס ברוטב שוקולד ווניל סיימו ארוחה מעניינת מגוונת וטעימה ביותר.

כמה מקוראי הנאמנים יודעים בוודאי שאני אמון על המטבח האיטלקי בו ניתן כבוד לכל אחד ממרכיבי הארוחה אם זה חציל, ברוקולי או בשר שמוגשים לאחר טיפול קל ותבלון עדין ביותר. המטבח המקסיקני מהווה ממש אנטיתזה למטבח האיטלקי בעושר הטעמים של כל מנה ובמגוון המרכיבים שלה והוא מזכיר לי מעט את המטבח הקריאולי של ניו אורלינס –מתובל בהלכה ועמוס במרכיבים כמו תירס, ברוקלי, פלפלים, פלפלים חריפים ועוד ובכל זאת התוצאה במטבח של מקסיקלי היא מנות טעימות להפליא שפתחו אותי לטעמים חדשים שלא היכרתי עד עתה. לא מדובר כאן במטבח גורמה אך זהו מטבח מעניין וחביב שכל אחד יוכל למצוא בו את המנות המתאימות לו.

מסעדת מקסיקלי החדשה ממשפחת מסעדות מוזס, מציעה תפריט מגוון של אוכל מקסיקני אמיתי, חם, צבעוני ושמח, במחירים נוחים.

תפריט המסעדה מורכב מאוכל מקסיקני המתכתב עם אוכל אמריקאי, שילוב הזוכה לפופולאריות רבה בארה"ב- המטבח המקסיקני מציע מבחר מנות מהירות וטעימות, רטבים וסלסות פיקנטיות. התפריט של מקסיקלי מורכב מחומרי גלם הנפוצים במקסיקו כמו כוסברה, צ'ילי, אבוקדו ופלפלים, עם טווח טעמים רחב, הנובע משילובים מוקפדים וייחודיים.

לקהל הבליינים מציעים במקסיקלי ארוחה מיוחדת: ארוחת הלילה של מקסיקלי כוללת מיני בוריטו, נאצ'וס צ'ילי קון-קרנה וקלח תירס, בליווי גוואקמולי ושמנת חמוצה. מחיר ארוחת הלילה: 49 ₪. מוגשת לאורך כל השבוע החל מהשעה 23:00.

מקסיקלי

אריה שנקר 14, הרצליה

טלפון:  09-9566628 

דצמבר 2015

בחזרה לדף הביקורות