"מקום בלב" – חזרה לשנות ה-90 במכונת זמן קולינרית.

ג'אקומו

 

קרוב לוודאי שאני דורך כאן בשדה מוקשים, ויעידו על כך מגרש החנייה המלא מפה לפה וקהל הסועדים הגדול הממלא את המסעדה גם בערבי אמצע השבוע.

חגגנו יום הולדת. תאריך עגול ומיוחד ובחרנו דווקא ב"מקום בלב", בגלל האווירה הרומנטית שהמסעדה מצטיינת בה. הישיבה בחצר בינות לבריכות המים והצמחייה העשירה והמטופחת תרמה להרגשה החגיגית למרות הקרירות המסוימת ששררה באוויר הערב של אמצע נובמבר.

עיון ראשוני בתפריט הביא אותי למסקנה שאינני רעב במיוחד. "אתה חייב תמיד לקלקל" אמרה רעייתי. ואני, בבושת פנים, נכנעתי ובחרתי ב'רע במיעוטו' לטעמי.

וכאן אני חייב להבהיר כדי שלא אובן שלא כהלכה. התפריט ב"מקום בלב" הוא עשיר למדי ואם נאמר את האמת גם המנות טעימות למדי. הבעיה היא שכאן, לא רק שלא התקדמו בסגנון הקולינארי אלא חזרו אחורה, הרחק אחורה במנות טעימות למדי אבל כאלה שכל אחת העלתה בי את המחשבה שיכולתי לעשות כזאת בבית, ואולי אפילו במידה רבה יותר של הצלחה.

פתחנו בסופלה תרד עם גבינת עיזים על מצע עגבניות חמות, שום ועלי בזיליקום (36 ₪) ומנת פטריות פורטובלו על מצע פלפלים אדומים וגבינות (42 ₪).

המשכנו במנת חציל בטחינה עם תיבול חסר למדי (39 ₪). מנה טעימה וחבוטה שאפילו במסעדותיהם של בני דודינו ביפו הפסיקו להגיש כמותה. 

כליווי הגיעה פוקצ'ה (28 ₪) סבירה למדי אך לא משהו שכדאי לכתוב עליו הביתה. מגוון הסלטים שהציע התפריט נראה לנו משעמם למדי והחלטנו לפסוח עליו.

לעיקריות הזמנו כבד עוף עם פירה (66 ₪). טעים למדי אבל משעמם, וחסר מעוף, מנה כזאת הייתי מצפה למצוא אצל חברים בארוחת ערב שהכינה עקרת הבית או בארוחת צהריים משפחתית.

כמנה נוספת הזמנו סטייק סינטה (109 ₪) ברוטב פלפלת מתקתק ובצל על כמה רבעי תפוחי אדמה, אפויים בתנור בשמן זית. טעמו של הבשר היה מעולה אולם, רק העובדה שכל שיניי עדיין במקומן אפשרה לי להתמודד עם נתח הבשר ה"מסטיקי" שקרוב לוודאי שלא יושן מספיק. משעמם, משעמם.

זוגתי בחרה מנת דג לברק (98 ₪) על מצע של מה שנקרא במקומותינו אנטיפסטי, ירקות קלויים ומתובלים בשמן ובחומץ שהייתה הפתעת הערב והצטיינה בטעמה המעודן והנעים.

לסיכום, אם אינכם מחפשים "חידושים" באוכל, "מקום בלב" היא המקום עבורכם. אני, מצדי, מעדיף מטבח יותר חדשני ומתוחכם.

 

מקום בלב

פרדס משותף 5

רעננה

טל. 09-7741575 

אוקטובר 2010

לביקורת קודמת על "מקום בלב"

בחזרה לדף הביקורות