"ג'ויה" - הפסטה מצוינת השאר בסדר, אך לא יותר

יעקב (ג'אקומו) פיאלקוב

אין לי חיבה גדולה למסעדות שהן אולמות אוכל ענקיים. אני מעדיף את הארוחה שלי במסעדות קטנות, אינטימיות עם מלצרים קשובים לבקשותיי ועושים הכל להשביע את רצוני ולאו דווקא בגלל הטיפ הצפוי.

זאת לא בדיוק האווירה בג'ויה. אולם ענק עשרות שולחנות, צוות עצום של מלצריות קומפקטיות הממלאות את תפקידן בקורקטיות ולא יותר מכך. חלל עצום, תקרה גבוהה, אקוסטיקה לא נעימה וחוסר משווע בניחוחות אוכל, שאינם מצליחים לפלס את דרכם אל המסעדה מן המטבח המרוחק.

לארוחה עסקית, לעומת זאת, כזאת שבאים לאכול על רגל אחת, בשעת הצהריים בין פגישה אחת לאחרת, או בהפסקת הצהרים במשרד, היא מתאימה למדי וכך, מצאתי את עצמי בהרצלייה פיתוח בשעת צהרים כשמקום החנייה היחיד שמצאת בסביבה היה דווקא מול המסעדה.

כרגיל פתחתי בבדיקת התפריט. כמו ב-90% מן המסעדות, משובש שמו של רוטב אליו אוליו. הפעם הוא נקרא אלי אוליו. מה יש למסעדות הישראליות שאינן מסוגלות לקרוא לרוטב הזה בשמו האמיתי - אליו אוליו, אליו (שום) אוליו (שמן זית). 9 מתוך 10 מסעדות ישראליות מתעקשות לשבש את שמו של הרוטב הפשוט הזה.

שעת הצהריים היא שעת הארוחה העסקית בג'ויה ואכן בחרתי בכזו. למנה ראשונה יש מרק היום שהפעם הוא מרק חומוס, או סלט או מנת אנטיפסטי. כששאלתי איזה אנטיפסטי יש, נתקלתי בתדהמה. מה פירוש איזה אנטיפסטי. גם כאן מאמינים שאנטיפסטי הם ירקות מטוגנים או אפויים ומוגשים עם מעט חומץ בלזמי. למרות שבתפריט מופיעות גם מנות אנטיפסטי אחרות (מועטות אמנם) מהמבחר העצום של מנות האנטיפסטי שמציע המטבח האיטלקי.

בחרתי באנטיפסטי. הגיע צלחת עם ירקות - בטטות, פלפלים, זוקיני והמון המון בצל שנאפו בתנור, הושרו בשמן זית ותובלו במעט בלזמי. כל כך צפוי ובנאלי. לצד האנטיפסטי צלחת לחם, מעין פוקצ'ה, טעימה למדי אך מזכירה בצורתה לחם בוכרי יותר מאשר פוקצ'יה.

למנה עיקרית בחרתי מנת פסטה (שלפי מחירה נקבע גם מחיר הארוחה העסקית). הבחירה בטליאטלה הוכחה כבחירה נכונה. הפסטה טעימה, מבושלת אל-דנטה, בדיוק המידה הדרושה. הרוטב קצת בעייתי יותר. הזמנתי רוטב בשר בקר ובצל. התפריט מפרט שזהו רוטב העשוי מראגו בצל, קוביות בשר בקר, יין לבן, פרמזן, פטרוזיליה, צ'ילי ועלי דפנה. לא מצאתי בו סימנים של פרמזן, פטרוזיליה או עלי דפנה. לעומת זאת, מצאתי בו הרבה מדי בצל, מבושל יתר על המידה שהפך את המנה למתוקה מדי ומאכזבת. בישול קצר יותר, גם של הבשר ושימוש בבצל ירוק שיתוסף כמעט לפני ההגשה ישדרגו את הרוטב הזה בצורה משמעותית.

מחצית המנה שהשארתי בצלחתי לא גרמה למלצרית להתעניין מדוע איני מסיים את הארוחה וחבל. הייתי מסתפק במנה הזאת, אך חיפשתי אוזן קשבת שתשמע את הערותיי.

לסיכום, ארוחה בינונית, פסטה מצוינת, שירות יעיל אך אוטומטי ומחירים סבירים - 48 ש"ח לארוחה עסקית שכללה לחם, אנטיפסטי, פסטה ברוטב בשר ובירה טובורג (במחיר מפתיע של 5 ש"ח לבקבוק).

המקום  ענק ותעשייתי. בשום אופן לא מתאים לארוחה רומנטית.

ג'ויה

אריה שנקר 9, הרצליה פיתוח

טל. 09-9566307

בחזרה לדף הביקורות