גוסטו - והפסטה, מה יהיה על הפסטה?

המטבח האיטלקי, ומעטים החולקים על כך, נחשב לאחד מן המטבחים הטובים בעולם. ארוחה איטלקית שבנויה כהלכה מורכבת ממנת או מנות אנטיפסטי, מנה ראשונה שיכולה להיות מרק, פיצה או אפילו פסטה, מנה שנייה בדרך כלל פסטה, בשר או דגים (בהתאם לאיזור שבו סועדים), תוספת למנה העיקרית שנקראת קונטורנו וקינוח. המהדרין מסיימים בקפה, בלימונצ'לו או בגראפה ובגבינות.

לכל אחת מן המנות יש חשיבות במבנה הארוחה, וארוחה איטלקית ללא אחת מהן נחשבת לארוחה חסרה (למרות שגם ככזו היא תהייה משביעה ומהנה למדי). ובכל זאת, מה לדעתכם החלק החשוב ביותר בארוחה איטלקית? רובכם, קרוב לוודאי, יענו ללא פקפוק: הפסטה.

ואכן, ארוחה איטלקית היא בעיקר פסטה והיא שהוציאה למטבח האיטלקי את המוניטין שהוא זוכה לו בכל העולם.

ולמה אני מספר לכם את כל זה. ובכן, אתמול הוזמנו, קבוצה של בלוגרים, לארוחה במסעדת "גוסטו". "גוסטו פיצה", כך היא נקראת. היא יכלה גם להיקרא גוסטו – אנטיפסטי ופיצה וכאן הייתי עוצר.

התחלנו בפוקצ'ה מצויינת שנאפתה בצורת בגט, ולצידה שלושה רטבים, כנהוג במקומותינו. סלט קפרזה (מוצרלה, עגבניות ובזיליקום) בצורה מעט שונה מהרגיל (עם פסטו ובלסמי) אבל עדיין טעים ביותר. המשכנו בפרוסות ברזאולה עם עלי רוקט בתיבול שמן זית, לימון וחומץ ולידן סלט עם טבעות גבינת עיזים מטוגנת בפנקו (לא איטלקי בדיוק – אבל טעים) וגולת הכותרת מנת חצילים מופלאה בשם אינבולטיני שהכילה גלילות מפרוסות חצילים דקות במילוי גבינת עיזים, אפויות בתנור ברוטב עגבניות מעולה.

מייד אחריה הגיעו הפיצות – מהטובות שאכלתי בארץ, דקות, פריכות וטעימות, רוטב עגבניות מדוייק במידה הנכונה, תערובת גבינות שהתקבלה מצויין באפייה ופרוסות דקות של פנצ'טה (בשר משומר), טונה כבושה וזיתים. אלה פיצות שבגללן חייבים לבוא אל "גוסטו" למרות קשיי החנייה בסביבה ומחיריה המטורפים (44 ₪ בחניון הכוהנים הקרוב).

אם הארוחה הייתה מסתיימת כאן הייתי חוזר לביתי בתחושה של כיף אמיתי אבל, מה לעשות, במסעדה החליטו, במידה רבה של צדק, שארוחה איטלקית ללא פסטה לוקה בחסר וכך, הגיעו מנות הפסטה. פסטה מסוג בלרינה בחזה אווז, שמנת יין לבן וחלמון. מעין חיקוי לא ממש מלהיב לקרבונרה. אבל על זה הייתי מתגבר לו הפסטה הייתה מבושלת כראוי (אל-דנטה, אני מתכוון). הפסטה ב"גוסטו" פשוט לא בושלה מספיק ויכולתי להרגיש בפה את מרקמו של הבצק הטרי. טוב, הנחתי, קרוב לוודאי שמישהו פספס בתזמון והפניתי את חיכי אל הרביולי. רביולי במילוי ריקוטה, אגוזים ועגבניות מיובשות ברוטב שמנת שני סוגי פטריות ועגבניות שרי.

הרביולי עוד הוסיף על אכזבתי. ממש ממש לא מבושל מספיק. לא מבושל עד כדי כך שהמילוי בכמה מן הרביולי היה ממש יבש ואפילו קר עדיין. רביולי טריים נהוג לבשל כ-6 דקות. כאן, לדעתי, הוא בושל 3 עד 4 דקות בלבד וזה ניכר בתוצאה – רביולי בלתי מבושלים ברוטב שלא תרם ולא גרע מן המנה. ואגב, חסרונה של הפרמיג'אנו בלט על שולחן האוכל.

מנת הפסטה האחרונה הייתה לזניה עם בשר, בשמל ועגבניות. כאן הניחו כמה שכבות פסטה עליהן שכבת בשר טחון, מעליה בשמל ורוטב עגבניות ושוב כ-5 עד 6 שכבות פסטה ללא שום דבר ביניהם. התוצאה שכבות פסטה יבשות שכמעט נדבקו האחרת לאחרת ורוטב בתחתית ומסביב. ככה לא עושים לזניה. מצטער.

סיימתי בתחושה של החמצה. חבל, מסעדה נחמדה, מנות ראשונות מצוינות, שרות נעים ואדיב ופסטה.... שלא בושלה כראוי – דבר שאסור שיקרה במסעדה איטלקית או בכזו המתיימרת להיות כזאת.

הדירוג שלי

4 למנות ראשונות

5 לפיצות

2 לפסטה

גוסטו Gusto - פיצה גורמה
Take Away, איטלקי, משלוחים, פיצה

שדרות חן 59 פינת פרישמן 90, תל אביב
טלפון: 700919–1700
1700-700-919

11 באפריל 2011

בחזרה לדף הביקורות