קפה "גרג" כפר סבא – אכלתי כבר טוב יותר

ביקר, אכל וכתב ג'אקומו

שעת צהרים, יום ששי וחפצנו במשהו "קטן" לאכול, רק כדי להשביע את רעבוננו ההולך וצובר תאוצה.

כפר סבא מזמנת מספר קטן להפליא של מסעדות ובתי קפה ומאחר שאנחנו בקניון ערים שבעיר, בחרנו את קפה "גרג", בגלל האפשרות לשבת בחוץ והזמרת שהופיעה על במת המופעים שבמקום.

התפריט מבטיח למדי אבל אנחנו רק רצינו משהו "קטן". וכך, בחרנו בקוביות תפו"א ברוטב שמנת ופטריות, מוקרמות בתנור אבן ולצידן סלט ירקות, ובמנת שניצל פיש אנד צ׳יפס שניצל דג פריך, מוגש עם רוטב שום שמיר וערימה של צ'יפס דק. מוגש עם סלט אישי. (או בלשון העם דג מטוגן בציפוי בצק ולצידו מנת צ'יפס).

כמנת תפוחי אדמה קיבלנו קערית מוצפת ברוטב (שמנת, כפי הנראה) ובה קוביות קטנות של תפוחי אדמה מבושלות מעט מדי וכמה פטריות שאותן היה עלינו "לדלות" ממרק הרוטב.

מנת הפיש אנד צ'יפס הכילה נתחוני דג פוטית מאלסקה (כך אמרי לי המלצר בגאווה), כלומר בעצם דג סול קפוא, הדג הזול ביותר שניתן למצוא במקרר בסופר, עטוף בבלילת בצק ומטוגן לא כל צרכו. הצ'יפס היו צ'יפס קפואים וכך גם היה טעמם.

רק הרעב מנע ממני להחזיר את המנה למלצר לאחר הטעימה הראשונה. אגב שכנה שישבה בשולחן צמוד שמעה שדיברתי עם המלצר והתנדבה לספר שגם מנת החצילים בטחינה שהיא קיבלה הייתה "ממש ממש לא טעימה", כך אמרה.

שילמנו 120 ₪ - 46 ₪ תפוחי אדמה, 62 ₪ פיש אנד צ'יפס ו-12 ₪ טיפ.

פעם ראשונה ב"גרג" ואולי גם האחרונה.

למען ההגינות עליי לציין שדגמנו רק שתיים מבין עשרות המנות המופיעות בתפריט, ייתכן ש"נפלנו" על מנות לא מוצלחות אבל, מאידך, אם בית אוכל כלשהו ולא חשוב אם זו מסעדה או בית קפה מגיש מנה המתומחרת ב-62 ש"ח ומכילה דג נחות קפוא וצ'יפס, קפוא גם כן, אני מפקפק בכל הנוגע לאיכותן של שאר המנות.

בביקור נוסף ב"גרג" המתחם G בראשון לציון (נגררנו לשם עם חברים בעל כורחינו) דגמנו את הפיצה והטורטליני פטריות שלהם והם היו אפילו גרועים יותר מאלה שאכלנו בכפר סבא.

אנמי, ל"גרג" לא נכנס יותר גם במקרים של "לחץ" חברתי.

 

קפה גרג קניון ערים, כפר סבא וקפה גרג מתחם G ראשון לציון.

ברל כצנלסון 14, קניון ערים, כפ"ס

טלפון 09-7724428 

 נובמבר  2016

בחזרה לדף הביקורות