"ג'ירף" – יש גם פסטה אחרת וטובה לא פחות

יעקב (ג'אקומו) פיאלקוב

הסינים, או עמי המזרח הם שהמציאו את הפסטה, טוענים יודעי דבר בכמה מן האנציקלופדיות. ואת הפסטות הביא מסין מרקו פולו.

האיטלקים דוחים טענה זו בשתי ידיים. ראשית, אומרים כמה מהם, כלל לא בטוח שמרקו פולו ביקר אי פעם בסין ושנית, גם אם ביקר בסין, הוא חזר לאיטליה בתחילת המאה ה-14 בעוד שבמוזיאון הפסטה ברומא יש מסמך מסיציליה מן המאה ה-11 המתאר את דרך ייצור הפסטה באותם ימים.

ובעצם, מה זה חשוב. העובדה היא שעד היום מאות מיליוני בני אדם, בעולם כולו נהנים ממאכלי פסטה שונים, מגוונים ומעניינים וזהו, לאמתו של דבר, המאכל הנפוץ ביותר בעולם.

הפעם, החלטנו לדגום מעט מן הגרסה המזרח אסיאנית של הפסטה, ומה טבעי יותר לדגימה כזו ממסעדת ג'ירף.

בחרנו את הסניף הקרוב אלינו, ברמת החייל. המקום, כמו תמיד, עמוס לעייפה. אמרתי לך להזמין מקום אומרת זוגתי ואני, נכלם יודע שנאלץ עכשיו להמתין ליד הכניסה עד שיתפנה עבורנו מקום.

המקום הומה וקודח, המלצריות יעילות ומתרוצצות ללא מנוחה, המנות מוגשות במהירות וכך גם החשבון, התשלום והעודף. זה אינו מקום לצאת את חברים לבילוי של ערב, זה מקום לצאת לאכול, לפני או אחרי הסרט, או כהתחלה לבילוי ערב שהמשכו במקום רגוע יותר.

אנחנו מובלים לשולחן שהתפנה. בעוד אנו יושבים, המלצרית מנקה את השולחן ומניחה את התפריטים. שתי דקות והיא מופיעה מחדש לבדוק אם כבר החלטנו.תני לנו כמה דקות נוספות, אני מבקש. אין בעיה היא עונה בחיוך ודקה אחרי כך ניגשת לשולחן מלצרית אחרת כדי לברר אם כבר בחרנו.

אני מזמין את המנה החריפה וזוגתי מנה בשם "קופיפי"\, לא שם מעורר תיאבון לאחר אסון הצונאמי.

המנות מגיעות במהירות, חמות ומהבילות. ברור שהן הוכנו כרגע. המנה החריפה עשויה מאטריות ביצים מטוגנות עם חתיכות עוף, אווז צלוי, חזיר ושרימפס, לא עלינו, ורוטב צ'ילי חריף. האטריות שעשויות במקום מבושלות בדיוק במידה הנכונה והתיבול עוטף את המנה במידה הנכונה ומעניק לה טעם מתקתק עם נגיעה של חריפות נעימה. ממש מושלם.

מנת הקופיפי שזוגתי מעבירה אלי לטעימה עשויה מאטריות אורז רחבות עם חתיכות שרימפס, עוף, פטריות פורטובלו, אספרגוס וסלרי ברוטב פלפלים מתוקים חריפים והרבה הרבה כוסברה. קשה לי להחליט מה טעים יותר ואני בוחר להתחלף עם בת זוגי בצלחות, המנות הן ענקיות וזוג שאינו רעב במיוחד יוכל להסתפק במנה אחת בלבד.

אנחנו מלווים את הארוחה בשני בקבוקי בירה ובמנה ראשונה מצוינת של מלפפונים ונתחוני עוף ויוצאים אל אוויר הלילה הקריר, שבעים ומרוצים וכ-120 שקלים פחות בארנקי.

מומלץ ביותר. אבל לא לבילוי ערב שקט עם ידידים, אלא לארוחה של לפני או אחרי אירוע אחר, כלשהו

נשוב שנית. בהחלט.

 

ג'ירף - הברזל 3 ,רמת החייל

03-6476661

בחזרה לדף הביקורות