פיורי פסטה בר, האנגר 12 בנמל תל אביב – דווקא הפסטה מאכזבת למדי

אכל, כתב וצילום ג'אקומו

קבענו להיפגש בנמל תל אביב, בשעת צהרים. ובשעת צהרים, בדרך כלל, הבטן מתחילה לכרכר.

נפגשנו בשוק האיכרים בהאנגר 12, בסמוך לדוכן האיטלקי, המוכר כל מיני מצרכי מזון מן המטבח האיטלקי. אהבתי את החנות ואם זמני היה בידי הייתי משקיע שם חלק נכבד מן הממון שבידי. גם דוכן הירקות המיוחדים עם מגוון הפטריות שבו וחנות הדגים ופירות הים, ואפילו חנות שמן הזית היו מתחרות ראויות על אותו ממון שבידי.

רצינו לשבת מעט ולהחליף כמה מילים על כוסית יין וארוחה קלה, ומאחר שמגוון המסעדות במקום מצומצם ביותר, בחרנו בפינת הפסטה בקצה הצפוני של המתחם הנקראת פיורי – פסטה בר.

מבחר הפסטות הטריות המוצגות בוויטרינה הקטנה היה מרשים למדי, למרות הצבע הצהוב הבלתי טבעי של הפטוצ'יני. בחרנו בשתי מנות פסטה פשוטות יחסית. האחת פסטה "בלרינה" ברוטב עגבניות ונקניקיות, והשנייה – פטוצ'יני תרד ופטוצ'יני רגילים ברוטב עגבניות קלאסי. הזמנו גם שתי כוסיות יין שהוגש לשולחן הקטן שמצאנו בפינה, בכוסות שמקובל להגיש בהן קפה או שתייה קלה.

  

מנות הפסטה שבושלו במקום הגיעו מהר יחסית אבל, זה היה היתרון היחיד שבאותה ארוחה.

הפסטה שלי, הבלרינה, בושלה מעט מדי (הרבה פחות מאל-דנטה) והייתה בלתי אכילה כמעט.  פסטה בעובי כזה, יש לבשל כ-5 עד 6 דקות גם כשהיא טרייה, כדי להתגבר על עובייה. אבל רמת הבישול הייתה החלק הפחות חשובה במנה הפשוטה הזאת. ברוטב עגבניות ונקניקיות, משתמשים בדרך כלל בנקניקיות חריפות הנקראות באיטלקית סלסיצ'ה שמזכירות, במידה מסוימת את הנקניקיות המוכרות בארץ בשם מרגז. בפיורי, בחרו  את הנקניקיות הכי פשוטות שאפשר למצוא וכך, במקום לתרום לרוטב העגבניות ולהעשיר את טעמו, הן הפכו אותו לכמעט בלתי אכיל. השארתי את המנה בצלחת אחרי שלוש טעימות ממנה. כשהסברתי למלצרית, בתשובה לשאלתה מדוע השארתי את המנה, שהפסטה לא בושלה במידה מספיקה, היא באדיבותה הציעה לי מנה אחרת או אפילו, פסטה טרייה לקחת הביתה, במקומה. ויתרתי. אני הביתה איני מכניס איזושהי פסטה שלא עשיתי במו ידיי.

  

המנה השנייה, פטוצ'יני בשני צבעים ברוטב עגבניות, הייתה מבושלת כהלכה אבל כאן זה היה הדבר היחיד שהיה טוב במנה. הרוטב היה דליל, כמעט חסר תיבול ובלתי מוצלח בעליל.

חבל. המקום נחמד, הצוות סימפטי ומסביר פנים. הסועדים יושבים על כסאות גבוהים ומכאן גם שמו של המקום בר פסטה, והמחירים אינם גבוהים במיוחד. המחיר 99 שקלים סביר למדי עבור ל-2 מנות פסטה, האחת עם נקניקיות ו-2 כוסות יין. חבל רק שהפסטה והרטבים, לפחות אלה שאנחנו הזמנו, ממש ממש לא ענו על הציפיות.

ואגב, המקום מציע גם מנות אחרות שאינן דווקא מנות פסטה אבל, מאחר שהוא מתקרא בשם פסטה בר, בחרנו לדגום את הפסטות דווקא וכאן, כפי שאמרתי האכזבה הייתה גדולה.

הציון שלי 2 וחצי נקודות מתוך 5

דצמבר 2012

פיורי בנמל

האנגר 12, נמל תל אביב

טל. 054-4683777

בחזרה לדף הביקורות