פביאן - חציל חרוך

יעקב (ג'אקומו) פיאלקוב

 

סשימי סלמון חם על חציל חרוך במרינדה אסייתית, סלט נבטים ואיולי ג'ינג'ר וואסבי, זאת המנה שהזמנתי כמנת פתיחה במסעדה המעוצבת וההומה "פביאן" בקרית המדע בכניסה הצפונית לרחובות.

אם איכותה של המסעדה הייתה נמדדת בצורת עיצוב המנות וביצירתיות שבבחירת שמות המנות, קרוב לודאי שפביאן היתה עומדת בראש דירוג המסעדות המומלצות שלי. הבעייה היא שעיצוב יפה אינו הכל.

המנה אכן מילאה את הכתוב עליה בתפריט והחציל אכן היה חרוך ולפיכך גם מר. סשימי הסלמון היה, לעומת זאת יבש מעט, פרוסת המלפפון ושניים וחצי הנבטים (שנקראים כאן משום מה - סלט) על כל מגדל סשימי (היו שלושה כאלה) בנו מנה מעוצבת כהלכה, הרוטב העדין בטעם וואסאבי תרם מעט לשיפור, ואכן כשהספגתי מעט את הסלמון ברוטב הוא השתפר קלות. את איולי הג'ינג'ר לא הצלחתי לגלות בצלחת. מנה נחמדה עם פוטנציאל אבל ללא הטאץ' הסופי שהיא ראויה לו.

מיקס פטריות יער בחמאת עשבי תיבול, בלסמי ופטה עיזים זהזמינה רעייתי היה תפל וכמעט בלתי מתובל, הפטריות הוקפצו זמן מועט מדי במחבת, למרות שחיכינו למנות הראשונות כמעט חצי שעה, וגבינת הפטה אפילו קלקלה מעט את טעמן של הפטריות.

מעט לחם וחמאה וממרח זיתים שיפרו קצת את ההרגשה והרגיעו מעט את הרעב שמנת הסשימי לא הספיקה כדי להרגיעו.

לאחר התלבטות בסבך ההגדרות היצירתיות בתפריט, בשמותיהן של המנות העיקריות, הזמנתי מנת קבבוני לוקוס בתבשיל חריימה עגבניות, לימון וכוסברה. למרות אזהרתה של המלצרית, המנה חריפותה של המנה היתה בינונית בלבד ועל מצע של מעין גיובץ' ירקות שהכיל עגבניות, גזר, סלרי, פלפלים ועוד כמה ירקות, שבושלו לטעמי יתר, על המידה הונחו 4 קציצות של דג לוקוס שנצרבו מעט על אש פתוחה או במחבת. הקציצות היו טעימות למדי ונבלעו בחטף (היינו רעבים, זוכרים!) ונותרתי עם צלחת הירקות המבושלים הבלתי מפתים.

רעייתי שהזמינה רביולי גבינת עיזים ברוטב שמנת פטריות וסצ'ואן קיבלה מנת רביולי עם מילוי במירקם פירורי (זה מה שקורה לגבינת עיזים כשמבשלים אותה, וזו הסיבה שמשתמשים ברביולי, בדרך כלל, בגבינת ריקוטה), שרויים ברוטב שמנת חסר מעוף ותיבול עם פטריות שמפיניון. למרות מאמציי לא הצלחתי לזהות למה התכוון המחבר כשכתב בשמה של המנה את ההסבר "ברוטב שמנת, פטריות וסצ'ואן". כיצד התגלגל מחוז סצ'ואן שבסין למנה הזאת, ובמה הוא התבטא בה, לפביאן פתרונים. רעייתי המורגלת ברביולי הביתיים שלנו אכלה רביולי אחד והסתפקה בכך.

סלט עוף ופרמזן בוינגרט דיז'ון ובזיליקום שהזמינו ידידינו כמנה ראשונה , התגלה כנתחי עוף מטוגנים שהונחו על מצע של עלי חסה יבשים למדי אשר לטענת המלצרית היו מתובלים ברוטב ויניגרט - מעט יותר רוטב היה אך תורם למנה הזאת. סטייק האנטריקוט שקיבלה ידידתנו נראה יפה וזכה לשבחים, למרות שמו המוזר אנטריקוט משויש, היין שבחרנו ללוות את הארוחה קברנה סוביניון של תבור, השתלב יפה עם טעמי הארוחה והאספרסו הארוך היה בדיוק כפי שאספרסו צריך להיות - חזק ואיכותי.

לסיכום - מעט פחות דגש על שמות המאכלים בתפריט וקצת יותר תשומת לב לפרטים הקטנים, כולל טעימת המנות לפני הגשתן ותיבולן במידה נכונה, יצדיקו את מספרם הרב של הצעירים שהחלו נוהרים למקום החל מחצות הליל.

החשבון: מנת סשימי (44 ש"ח), קבבוני לוקוס (84 ש"ח), מיקס פטריות יער (42 ש"ח) רביולי גבינת עיזים (44 ש"ח), יין תבור קברנה סוביניון (130 ש"ח לבקבוק) ואספרסו שמחירו פרח מזכרוני. סה"כ לזוג 350 ש"ח לפני הטיפ. מעט יקר מדי לארוחה סבירה אך לא יותר מכך, ובלתי משביעה (מבחינת הכמויות) בעליל.

פביאן

פקריס 3, פארק המדע
08-9466111

יולי 2006

בחזרה לדף הביקורות