ארנסטו - טרטוריה איטלקית אמיתית (ביקור חוזר)

ושוב הזדמנו לארנסטו, ושוב פגשנו באותה מלצרית חביבה ומסבירת פנים שקיבלה את פנינו לפני כשנה וחצי ועדיין, לא תאמינו, זכרה בדיוק מה אכלתי בפעם הקודמת.

אני שלא בדיוק זכרתי מה אכלתי אז, ולפיכך הזמנתי את הארוחה העסקית ב-49 שקלים שכללה מרק מינסטרונה, שטעמתי כבר טובים ממנו וספגטי קרבונרה טעים למדי, ממש כמו בפעם הקודמת.

זוגתי הזמינה מנת עוף ברוטב שמנת ופטריות מן התפריט ב-59 שקלים שלווה בתפוח אדמה אפוי בתנור. לא בדיוק כמו באיטליה שבה נוהגים להגיש את הבשר חף מכל תוספת ואת התוספת בנפרד. העוף היה יבש מעט ואפילו הרוטב הטעים לא הצליח לאושש אותו ממש. תפוח האדמה, כפי שקורה לאחרונה במקומותינו היה מתוק מדיי ומצאנו שעדיף להסתפק בעוף בלעדיו.

 

המנות לוו בשתייה קלה, סודה בשבילי וספרייט לזוגתי. שילמנו 108 שקלים ויצאנו שבעים ומרוצים למדי.

דצמבר 2012

הביקור הקודם (אפריל 2011)

אילולא השלט המפתה המציע ארוחה איטלקית עסקית ב-35-59 שקלים והחנייה שהתפנתה במרחק 20 מטרים משם, קרוב לוודאי שהייתי שוב חולף במכוניתי ליד "ארנסטו" בבן יהודה וקובע לעצמי שצריך לקפוץ לשם פעם.

מקום נחמד, לא עמוס יתר על המידה בשעת הצהרים שבה ביקרתי שם, ושרות נעים ואדיב של מלצרית שגם מבינה על מה מדובר, בכל הקשור לאוכל איטלקי.

המנה העיסקית כללה מנה ראשונה – סלט, מרק או ברוסקטה, פסטה ושתייה. מחיר המנה משתנה לפי הבחירה 35 ₪ לספגטי נפוליטנה, אליו אוליו, ארביאטה או אלפרדו, 39 ₪ לספגטי פרימוורה, פנה פסטו ופנה פטריות, 49 ₪ ללזניה, לקרבונרה, ולבולונז ו-59 ₪ לאסקלופ עוף, לניוקי ולרביולי.

לפתיחה בחרתי במרק ירקות, שהכיל, בנוסף לכמות המוגזמת מעט של גזר, גם שעועית ירוקה, זוקיני, סלרי, אפונה ועגבניות. כף הפרמיג'אנו שהוספתי לצלחת ומעט מלח שיפרו את טעמו והפכו אותו למרק טעים למדי.

למנה עיקרית בחרתי בספגטי קרבונרה (49 ₪) והוספתי לה גם מנת ארטישוק א-לה רומנה (ב-19 ₪). הארטישוק הוגש עם פטריות וחמאה ברוטב נענע ולימון. מנה טעימה ביותר, למרות מעט בישול היתר, שעשה את הארטישוק לכמעט עיסתי.

למרות ש"ארנסטו" היא בהחלט מסעדה איטלקית, בניגוד למסעדות רבות בארץ המתהדרות בתואר איטלקית שאין אחריו כיסוי, גם כאן "בגדו" במקוריותו של רוטב הקרבונרה בכך, שהוסיפו מעט שמנת בנוסף לחזה האווז שפוזר ברוטב בנדיבות.

ולמרות זאת, הפסטה היתה פסטה יבשה מבית "דה-צ'קו" שהינה פסטה משובחת לכל הדעות, למרות שאישית אני מעדיף תמיד פסטה טרייה, הרוטב עטף את הפסטה בדיוק במידה הרצויה וגם כאן, תוספת הפרמיג'אנו תרמה לחיזוק נוכחותה של המנה הטעימה הזאת.

לסיכום ארוחה טעימה, קרובה מאוד לכזו שהייתם מקבלים בכל מסעדה איטלקית ברומא, בדיוק כמו שאוכל איטלקי צריך להיות. 

אחזור לשם בקרוב לארוחה מלאה כדי לטעם ממבחר מאכלי המסעדה.

 

ארנסטו

בן יהודה 90, תל אביב

טלפון: 5273394–03

 

בחזרה לדף הביקורות