קוצ'ינה - זכרון יעקב

מסתבר שאפשר לאכול איטלקי גם מחוץ לתל אביב

אכל, כתב וצילם

ג'אקומו

כשמדובר ביציאה למסעדה, מטבע הדברים אנחנו יוצאים למסעדה בתל אביב או באיזור השרון שבו אנו מתגוררים. להרחיק לכת עד זכרון יעקב, למשל, נראה לי כמו לנסוע לקצה העולם. אני אמנם אוהב לאכול אבל, יש גבול למאמץ שאני מוכן להשקיע כדי להשיג את ארוחתי.

מסתבר שכמה מחברינו הרפתקנים יותר וכך בעקבות הצעתם והמלצה שגונבה לאזנם, החלטנו לשים את פעמינו לצפון ה"מרוחק" כאשר "קוצ'ינה" נבחרה כיעד באפליקצית ה"וייז" שלנו.

"קוצ'ינה" כפי שמרמז שמה היא מסעדה איטלקית. ומסעדה איטלקית, אפילו בארץ, רק לעיתים רחוקות יכולה ממש לאכזב ואכן, "קוצ'ינה" דווקא נמצאת בצידה הנעים של סקלת המסעדות האיטלקיות בארץ - השרות נעים ואדיב אם כי מרושל מעט, מנות הפסטה טעימות  ועשויות אל-דנטה כדרוש. ואפילו הריזוטו שגם הוא בושל אל-דנטה היה סביר למדי למרות החוסר הקל בטעמים מודגשים. כמות גדולה של פרמיז'אנו שפיזרנו עליו תרמה לשיפורו.

מנות הפתיחה, לעומתן,  יכלו להיות מעט יותר מגוונות ועם קצת יותר הקפדה - הלזניה הייתה שרופה מעט, הירקות הקלויים (מה שנקרא בארץ אנטיפסטי) היו גם הם מעט חרוכים יתר על המידה וכמעט בלתי מתובלים. הקרפצ'יו והסביצ'ה היו מצוינים, הקלמרי שהוגשו במעין "דלי" עם נייר אריזה חום, נראו עלובים למדי וגם טעמם לא הצטיין במיוחד.

 

 

 

 

                      אנטיפסטי ירקות חרוכים                            לזניה עשויה יתר על המידה                    קלמרי בהגשה עלובה

למרות כל האמור לעיל, זאת הייתה ארוחה סבירה למדי שפיצתה בהחלט על הנסיעה (בכל זאת שעה ורבע נסיעה על בטן מקרקרת). איני יודע אם הייתי ממליץ לנסוע ל"קוצ'ינה" במיוחד מתל אביב אבל, אם אתם מזדמנים בסביבה או אפילו מתגוררים בחיפה, אתם מוזמנים לבקר בה וליהנות מארוחה איטלקית סבירה למדי ואף יותר מכך.

ולסיכום (היינו 7 סועדים):

מנות ראשונות - קלמרי מטוגנים, שרימפס ברוטב רוקפור (8 שרימפס ב-54 ש"ח קצת מוגזם לכל הדעות), סביצ'ה דג, פוקצ'ה ואנטיפסטי ירקות.

עיקריות - לינגוויני א-לה קרנה נתחוני פילה בקר צלויים ברוטב שמנת וציר בקר, בתוספת פטריות שמפיניון, שום ופרמז'ן (2 מנות), פנה עם סלמון - נתחי סלמון טרי, פטריות שמפיניון ועלי תרד ברוטב שמנת, יין לבן ופרמז'ן (2 מנות), ריזוטו עם פטריות ולזניה.

קינוחים - קרם ברולה, בר שוקולד - קרם שוקולד בלגי על קריספי קרמל נוגט, בציפוי גנאש שוקולד מריר.

3 בירות טובורג, בקבוק יין לבן, 2 קפה שחור

סה"כ 905 ש"ח לפני הטיפ

הניקוד שלי - 4 בסולם האיטלקיות

קוצ'ינה

המייסדים 41, זכרון יעקב

יולי 2016

 

בחזרה לדף הביקורות