"קופי בר" - תמורה הוגנת למחיר

יעקב (ג'אקומו) פיאלקוב

השם מטעה למדי. זה אינו בית קפה וודאי ובוודאי שאין זה בר, במובן הקלאסי של המילה.

ייתכן שכך הוא הדבר בשעת הצהריים שבה אני ביקרתי שם ובשעות אחרות המקום משנה את פניו אך, אני מסופק בכך. זו היא מסעדה לכל דבר. ואם נשפוט לפי התפריט שהוגש לי, זוהי מסעדה איטלקית, עם נגיעה של מנות נוספות כמו, המבורגר ועוד.

אשפוט אותה לפיכך, לפי קריטריונים של אוכל איטלקי.

תפריט המנות הראשונות מגוון למדי, למרות שגם כאן כשמדובר באנטיפסטי מתכוונים לירקות שונים מטוגנים או אפויים. כפי שהזכרתי כבר לא פעם, אנטיפסטי הם לאו דווקא ירקות אלא כל דבר שאוכלים לפני הארוחה. על כל פנים, קרוב לודאי שלא אצליח להבהיר זאת לעולם. אצל הישראלים, אנטיפסטי (אנטה=לפני, פסטו=ארוחה) זה ירקות וכך גם ב"קופי בר".

ובכן, למנת הפסטה שהזמנתי קדמו פרוסות לחם טרי וטעים  ומנת "אנטיפסטי" (הכלולה במחיר) שהכילה כרובית מטוגנת, ברוקולי מתובל בשמן זית ומעט שום, קישוא, פלפל חריף גדול, פסטה פנה עם שעועית ירוקה ובזיליקום, בטטה מאודה, גזר עם מעט מיץ לימון ופטרוזיליה. הגזר והכרובית טעימים למדי, השאר מעט תפל מלבד הבטטה האופנתית כיום, שטעמה המתוק מדי, לטעמי, אינו מתאים לשמש באנטיפסטי.

מעט חומץ בזלמי כאן, חומץ בן יין במקום אחר, מעט שום ופירורי לחם או לימון, צלפים ואנשובי, היו מדגישים את הטעמים והופכים את הירקות האלה הזאת לבעלי ייחוד כלשהו מעבר למקובל בארץ.

מנת הפסטה לא אירחה להגיע והכילה ספגטי, מפסטה רגילה (ולא טרייה, וחבל) שכידוע קשה למדי לבשל אותה אל דנטה. היא הייתה מבושלת מעט יתר על המידה, אבל עדיין בסדר. הרוטב הכיל פטריות שמפיניון, בצל ירוק ושמן זית, בדיוק בכמות הנכונה כאשר הוא מכסה את הפסטה ואינו מטביע אותה בצלחת. גם כאן חסר מעט תיבול כמו אולי אגוז מוסקט או מעט ג'ינג'ר. מנה טעימה למדי, אם כי ניתן לשפרה מעט. לשאלתי, ענתה המלצרים שיש להם גם פסטה טרייה כמו טלייאטלה ורביולי אבל מגישים אותם רק בשעות הערב. חבל - ההבדל בין פסטה טרייה לפסטה רגילה הוא שעושה את הארוחה כולה. הפרמזן ניתן בשפע והבירה, התאימה בדיוק כליווי לארוחה שאחריה יש לחזור לעבודה.

עתה, התפניתי מעט לעיין בתפריט..את מבחן ה"אליו אוליו" (כיצד כתוב שמה של המנה הזאת) עבר ה"קופי בר" בקלות. לעומת זאת, בכיתוב הלטיני של אותו מנה נפלה טעות (Ali Olio במקום Aglio Olio)., טעות נוספת מצאתי בשמה של מנת הפטריות בלועזית (Fungi במקום Funghi) וטעות אחרונה בשמה העברי של מנת עוף פנה פולו, שנקראה בתפריט פנה פויו..

המחיר הגון ואף יותר מכך - מנת פסטה, מנת אנטיפסטי, לחם, בירה ושני בראוניז (מתוקים מדי לטעמי) שהוגשו עם החשבון - 58 ש"ח בסך הכל.

אחזור שוב בקרוב בשעות הערב לארוחה מלאה.

קופי בר

קפה בר מסעדה

יד חרוצים 13 תל אביב

6889696

בחזרה לדף הביקורות