צ'ופ צ'ופ מסעדת בשרים בהוד השרון

יעקב (ג'אקומו) פיאלקוב

חזה אווז מעושן על הפלנצה, בטטה אפויה עם סינטה מעושנת וחזה אווז, תפוחי אדמה בתנור ועליהם נתחי אסאדו מעושנים גם הם לצד ירקות בסגנון אנטיפסטי על עגבניה צלוייה, אלה הן רק כמה ממבחר מנות הבשר שמציע לנו מור בק, אמן העישון, במסעדתו החדשה במרכז ההומה של הוד השרון.

בפינה חבוייה מעט במרכזה של הוד השרון, מציע מור מגוון בשרים מעושנים מעשה ידיו לארוחות צהריים חטופות או לישיבה ליד דלפק הבר בשעות הערב.

את כל הידע שרכש מעישוני הבשר של אביו ומהמקצועיות הבלתי מתפשרת של רושפלד, שאת עיקר התמחותו עשה בק במסעדתו הראשונה "רושפלד" מביא בק לצלחות הסועדים במסעדה החדשה שפתח בהוד השרון "צ'ופ צ'ופ" (שמלבד הפירוש האמריקאי 'לחתוך', בניגרית משמעות המילה היא פשוט 'לאכול').

צ'ופ צ'ופ מציעה חוויה מסוג אחר – בק משתמש אך ורק בבשרים שהוא בעצמו מייצר ומעשן במטרה "להעניק חוויה של בשר עם ניחוח של גריל מעושן", כפי שהוא אומר, "אצלנו יש בשר בריא עם תיבול מינימלי, מלח, פלפל שחור ושמן זית, וללא חומר משמר". 

צ'ופ צ'ופ גם מציעה למכירה מגוון בשרים מעושנים שניתן לקחת הביתה ומנות טייק אווי מגוונות.

כחובבי בשר מושבעים בחרנו ארוחת טעימות שאינה חלק מן התפריט הרגיל, וכך פתחנו בשתי המנות שהזכרתי בתחילת הטור, המשכנו באסאדו בקר והודו עם בצל מטוגן ורוטב צ'ימיצו'רי וואסאבי עם בלזמי מצומצם.

      

המנות טעימות ביותר, המקום חביב ונעים, אם כי לא הייתי בוחר בו לארוחה רומנטית דווקא, אלא יותר כמקום "לחטוף" בו ארוחה מהירה וטעימה. סביבתה הקרובה של צ'ופ צ'ופ צפופה במסעדות ובתי אוכל ואני ממליץ בכל פה שלא להתפתות לפינוקי הסביבה ולחתור דווקא ל"צ'ופ צ'ופ" ההנאה מובטחת.

בצ'ופ צ'ופ תוכלו לבחור בין מספר סוגי בשרים: אסאדו (מחיר בצלחת: 56 שקל), אנטריקוט (69 שקל), חזה בקר (55 שקל), סינטה (63 שקל), חזה הודו (54 שקל) וחזה אווז (69 שקל). הבשרים נחרכים על הפלאנצ'ה עם בצל סגול ולבן, ציר בקר ויין אדום וצ'ימיצ'ורי מעט עוקצני ומוגשים על מצע תפו"א אפוי ובטטה אפויה במלח גס אפשר גם לקבל אותם בצ'אבטה.

הציון שלי 3.5

אוגוסט 2014

מסעדת צ'ופ צ'ופ (כשר)

רמתיים 69, הוד השרון

09-7404625

בחזרה לדף הביקורות