צ'מפיונס בכפר המכביה

אולי לא מסעדת גורמה אבל טובה בהחלט לכל הדעות

כפר המכביה אינו נמצא במסלול הנסיעות הקבוע שלי ובכל זאת, כשהוזמנתי לארוחה במסעדת צ'מפיונס שבמלון הסוויטות שבמקום ולאור ביקורות שקראתי קודם לכן מכמה מחבריי הבלוגרים שמחתי על ההזדמנות לבקר במקום. המסעדה ממוקמת בחלקו המרוחק של לובי המלון ונראית יותר כמו בר מאשר כמסעדה מפוארת. היא אמנם מופרדת משטח הלובי אך לדעתי, מגיעים לה מקום ועיצוב מיוחדים מעט יותר. על המטבח מנצח השף שלום גניש שמצליח למרות מגבלות הכשרות (כן, אני עדיין חושב שבישול כשר סובל ממגבלות רבות) להכין ארוחות ומנות טעימות למדי ואפילו מפתיעות לטובה.

בכניסה למסעדה בר פעיל למדי ואנשי עסקים רבים נוהגים להתארח שם לשתייה או לארוחה במסגרת עסקית.

תפריט המסעדה מהווה שילוב משונה מעט בין מנות מן המטבח הדרום אמריקאי ומנות ממטבחי המזרח הרחוק, וכך אנו מוצאים בין המנות שיפודי עוף ברוטב טריאקי, כרובית ברוטב צ'ילי, בצק אגרול במילוי בשר טלה טחון ואפילו חציל בלדי בטחינה (!) ירוקה.

למרות השילובים המוזרים מעט בין המזרח לדרום אמריקה כמה מן המנות היו מפתיעות ומצויינות, כמו הסיגרים עם בשר הטלה הטחון וסטייק האנטקריקוט בנעשה מבשר משובח ובדיוק במידה הדרושה, כמה מעט בנאליות, כמו הכרובית בציפוי פנקו ברוטב צ'ילי. ידו של שלום גניש קלה מעט בשימוש בפיסטוקים, אולי בגלל עסקה מוצלחת שבה הצליח להשיג כמות גדולה של הפיסטוקים האלה והמנות שקיבלנו לא פסקו מלהזכיר זאת, שיפודי העוף הגיעו עם אגוזי קשיו, שקדים ופיסטוקים, סיגרים במילוי בשר טלה טחון על מצע עגבניות שרי ופיסטוקים, פטה כבד עוף עם ריבת בצל וטוסטים עם, תנחשו.....פיסטוקים. לא, אין לי דבר כנגד פיסטוקים ובכל המקום הם תרמו למנות אבל, בכל זאת, מדובר בארוחה ולא בטעימות פיסטוקים.

לסיכום, צ'מפיונס אינה מסעדת גורמה למרות רמתן הגבוהה של כמה מן המנות אבל, זהו מקום שנעים לאכול בו – השרות מצויין, נעים ואדיב - המנות מעניינות, טעימות למדי והאווירה רגועה בינות לכרי דשא ועצים מלבלבים. ואם זה חשוב לכם, גם כשר.

ואגב, אל תחמיצו את משקה הלימון הגרוס עם קרח ונענע – ממש מצויין.

הציון שלי 4 מתוך 5.

 

צ'מפיונס

פרץ ברנשטיין 7 מלון וסוויטות כפר המכביה , רמת גן

טלפון: 9440838–057

פקס: 03--5744678

 

מרץ 2012

בחזרה לדף הביקורות