כרמלה בנחלה – אכזבה אמיתית

 ג'אקומו

"עזוב אותי עם המסעדות שהמליצו לך", אמרתי לגארי, ידידי האמריקאי שהגיע לארץ לביקור קצר. "אנחנו הולכים לאכול בכרמלה בנחלה". נסו לומר את שם המסעדה באנגלית ותראו מייד במה הייתי מוכן להסתבך.

לשמחתי, הסבירו לנו בטלפון שאין צורך להזמין מקום לאותו ערב. כבר ממבט ראשון ידענו שכאן לא נתאכזב, בבניין אחד מהיפים בתל אביב הישנה, שנבנה ב-1929, שוכנת המסעדה הזאת המעוצבת אלגנטית אך בלתי יומרתית. בחרנו לשבת במרפסת, מתברר שזה מדור המעשנים, הפונה לרחוב רמב"ם המשנה את פניו לחלוטין בשעות הערב.

קבלת הפנים אדיבה, מחייכת ונעימה ואנחנו מוזמנים לבחור אפריטיף. גארי שותה מרטיני ביאנקו ואנחנו מעדיפים להסתפק במים מינראליים.

יש ארוחת טעימות, מסבירה לנו המלצרית החביבה ומתארת לנו את מהלך הארוחה. נשמע סביר למדי. "אם איכות הארוחה כאן תהייה רק צל צילה של הארוחה שאכלנו ב"אורי בורי" בעכו, אסתפק בזה", אני אומר למלצרית ונענה בחיוך. אמרתי ולא ידעתי את אשר פי אומר.

החגיגה מתחילה. לשולחן מגיעות ארבע מנות פתיחה. אגסים מבושלים עם נתח גבינת רוקפור, חציל אפוי בתנור עם רוטב עגבניות ורוטב עשבי תיבול בנוסח פסטו עם פרוסת גבינת עיזים, מנת קרפצ'יו עם פרמזן וסלט ירוק מכוסברה, פטרוזיליה, רוקט, מיץ לימון ושמן זית, כל זאת בליווי לחם חם וחמאה פשוטה.

האגסים, מעניינים אך שום דבר מיוחד, החציל מעט מריר ורוטב העגבניות אינו עושה לו טוב, הקרפצ'יו מצוין, אך המנה קטנה מדי. הסלט הירוק הוא, למרבית ההפתעה, גולת הכותרת של המנות הראשונות ואנו מחסלים אותו עם הלחם המצוין.

גארי מזמין מרק סרטנים, אשר מתגלה כמרק מצוין, ואנחנו מקבלים לשולחן מנת ג'מבו שרימפס ברוטב יין, חמאה וזעתר. בקערה גדולה למדי שוחים להם בשלווה 4 ג'מבו שרימפס, 5 ראשי שרימפס ענקיים ועוד 3 שרימפס בגודל רגיל. הרוטב חסר אופי, אנחנו מנסים להפיק ממנו את המרב על ידי טבילת הלחם בו, אך ללא הועיל. עכשיו מגיעה מנת דג דניס – שני נתחוני דג דניס יבשים מעט על מצע של תפוחי אדמה זעירים אפויים בתנור בשמן זית ורוזמרין ועגבניות שרי אפויות. בצד קערית רוטב של שמנת ועירית. אכלתי מנות דגים טובות יותר וגארי מביע את אכזבתו מבחירתנו.

למנה עיקרית גארי חייב לנסות את מנת הכבש ברוטב סילאן ותמרים. הבשר שמגיע בקדרה ושוחה ברוטב מתקתק, ממש תפל ומבושל הרבה הרבה יותר מהרצוי. הדבר היחיד השומר עדיין על טעמה של מנה זו הוא הרוטב, אך גם הוא מתוק מדי. מחמישה נתחוני הבשר שבקערה אנחנו מותירים שניים.

לסיום אנחנו בוחרים מנה אחת של מוס שוקולד חום. כדי שלא להתאכזב אנחנו מזמינים מנה אחת בלבד ואכן, השוקולד נימוח בפה ומהווה פיצוי מה על הארוחה הבינונית שקיבלנו.

המחיר, ארוחת טעימות לשלושה כולל מרק סרטנים, אפריטיף אחד וקינוח, 476 ₪ לפני הטיפ. לא זול במיוחד ולא בדיוק הארוחה שציפינו לה. השירותים נקיים ומסודרים, המקום מעוצב היטב והמלצרים חביבים ומסבירי פנים.

בפעם הבאה ניסע ל"אורי בורי" בעכו.

בחזרה לדף הביקורות