בולוניה – טרטוריה קטנה בלב רמת השרון

אכל, צילם וכתב ג'אקומו

25 שנים, כך מסתבר, שוכנת ברמת השרון מסעדה איטלקית קטנה וביתית בשם "בולוניה". והיא רכשה לעצמה קהל אוהדים לא קטן.

הזדמנו לסביבה באחר צהרים חורפי אחד והחלטנו לבקר במקום. רק אחרי ששאלנו נהגי מוניות מן התחנה שבקרבת מקום הסתבר לנו שהמסעדה נמצאת בצידו של הבניין במקום שכמעט שאינו נראה מן הרחוב, וחבל. זו דרך בדוקה להפסיד עוברי אורח שאינם מכירים את המסעדה ומחפשים לתומם מקום לאכול.

"בולוניה" היא מסעדה משפחתית בניהולו ובניצוחו ביד רמה על המטבח של גדי רוזנשטוק, יליד איטליה שמשתדל, כמיטב יכולתו להיות נאמן למטבח מולדתו. את האווירה האיטלקית הוא משחזר בנאמנות בברכת הבון ג'ורנו העליזה ובעיצוב המקום שאכן מזכיר מקומות דומים שבהם סעדנו באיטליה.

אתר אינטרנט אין ל"בולוניה" אבל, ברוח הימים האלה יש לה דף בפייסבוק שאינו מפרט רבות. וכך הגענו בלתי מוכנים לחלוטין ולפיכך גם לא היינו מודעים לעובדה שב"בולוניה" אין מה שנקרא במחוזותינו ארוחה עסקית, אבל מאחר שמחיריה של "בולוניה" הינם סבירים למדי החלטנו להסתפק בכך.

פתחנו במרקים, איך לא ביום סוער כזה. הזמנו מרק שעועית (כך אוכלים בטוסקנה) עבורי ומרק מינסטרונה עבור זוגתי.

  

מרק השעועית היה עשיר וטעים ועשוי בדיוק ברמת התיבלון והסמיכות הנכונות. מרק המינסטרונה, בגרסתו של גדי, התגלה כמעין מרק ריבוליטה (גם כן אופייני לטוסקנה) הוא היה סמיך וכמעט מוצק שבו ניתן היה להעמיד את הכף מבלי שתיפול, ייתכן שזו גרסתו של גדי למינסטרונה וייתכן גם שזה מינסטרונה שחומם כמה וכמה פעמים עד שהסמיך במידה כזו. על כל פנים הדבר לא פגע בטעמו כהוא זה.

 

המשכנו בפסטה, פטוצ'יני (שבגרסת "בולוניה" הם רחבים כמעט כמו פפרדלה) בשני רטבים שונים – שמנת וודקה ועגבניות ופירות ים. הפסטה הוגשה בדיוק כפי שצריך להגיש פסטה אל-דנטה, כמובן, כשהרוטב עוטף אותה מכל צדדיה ואינו משקיע אותה במרק רוטב נוזלי.

אהבנו. למרות שאישית, אנחנו מעדיפים פסטה טרייה וחבל, שמסעדות שאינן מגישות פסטה טרייה אינן מוסיפות לתפריטן את האופצייה לקבל את מנות הפסטה מפסטה טרייה בתוספת מחיר כלשהי.

השרות אדיב, נעים וסימפטי וגדי, כשאינו מלהט במטבח מוכן לענות על כל שאלה, להסביר ולדבר עוד ועוד על אוכל איטלקי ועל איטליה. מקום נחמד, חביב וטעים, בדיוק כפי שתפגשו על אם הדרך באיטליה.

בולוניה - רמת השרון

שד' ויצמן 6, רמת השרון
טל. 03-5400069

פברואר 2012

בחזרה לדף הביקורות