בית תאילנדי חגיגה תאילנדית בתל אביב

- יעקב (ג'אקומו) פיאלקוב

  

לאן יוצאים הדיפלומטים של השגרירות התאילנדית לאכול?

בשאלה זו נפתח דף הבית באינטרנט של מסעדת "בית תאילנדי" ואני חייב להקדים ולומר שאחרי ארוחה שם אני נוטה להבין את בחירתם.

אודה ואתוודה בתאילנד לא הזדמן לי לבקר עד עתה. אני מכיר בעובדה שזהו חור או בהשכלתי הקולינארית והתיורית ואני שב ומבטיח לעצמי לעשות זאת בשנה הקרובה וכך זה קורה ב-10 השנים האחרונות.

מאז דעיכתן של המסעדות הסיניות הדרנו את רגלינו ממפתנן של אלה הבודדות שנשארו, למרות שמדי פעם חשנו בצורך לחדש טעמים ישנים.

 התחליף הקרוב היה צ'ייניז טייק אוויי שהתברר תמיד כאכזבה גדולה של ירקות דלוחים בשר שעבר טיפול שורש של ריכוך, מרק תירס בנאלי ואותם אגרולס מסורתיים ברוטב חמוץ מתוק צבוע באדום זרחני. נכון אמנם שנותרו כמה וכמה סיניות שעדיין שוות ביקור, כמו קאם סון בהוד השרון, למשל אבל, הצונאמי של המסעדות הסיניות כבר נמצא הרחק הרחק מאחורינו.

 עם חלוף השנים תפסו המסעדות התאילנדיות את מקומן של המסעדות הסיניות וזכורים ומוכרים ג'ירף על סניפיה הרבים, למון גראס ועוד. חלקן דווקא סבירות למדי ומותאמות בעיקר לחיך הישראלי אוהב האטריות.

 בבית תאילנדי חשבו אחרת. כאן הדברים אינם מבוססים על מזון מהיר ועל אוכל זול דווקא אלא בעיקר על טעמים ויצירתיות, שלגבי מידת האותנטיות שלה וקרבתה לאוכל תאילנדי אמיתי אוכל רק להסתמך על דברי הבעלים. אבל, אותנטי אם לאו, "בית תאילנדי" היא מסעדה ששווה לבקר בה ולנסות. מסתבר שכל מנה שניסינו עד היום הייתה מצוינת, מלבד, אולי האגרולס הסתמיים משהו שהייתי ממליץ להסירם מן התפריט העשיר של המסעדה.

 שמות המאכלים לא אמרו לי דבר, כמובן והסתמכות על תיאורה של כל מנה בתפריט ועזרתה של המלצרית החביבה אכן הרכיבו ארוחה טעימה להפליא.

פתחנו בסלט בשר קצוץ לבן לאב מוי/ גאי ובאגרול הבית - סלט קר מבשר לבן קצוץ גס מתובל בנענע, כוסברה, בצל סגול, פלפל חריף ומעט לימון- בדרגות חריפות שונות – חריף מאוד בשבילי מעט פחות לזוגתי. ואגרול סתמי למדי במילוי אטריות שעועית שקופות, נבטים וירקות.

המשכנו בפאד קפאו לאד קאו קאי דאו  - בשר בקר קצוץ מתובל בשורשי תיבול תאיים קצוצים דק, עלי בזיליקום, בצל, שום ופלפל חריף מוגש על מצע אורז לבן עם ביצת עין או חביתת ירק מעל, ובמנת פאד קי מאו - אטריות ביצים מוקפצות עם אורז, ירקות ובזיליקום. ניתן להזמין גם עם בקר.

אהבנו כל נגיסה, אהבנו את האווירה, את השירות ואפילו את החשבון הצנוע למדי. נחזור לכאן שוב ושוב.

בית תאילנדי

בוגרשוב 8 פינת בן יהודה, תל אביב
טלפון: 03-5178568

 ספטמבר 2009

בחזרה לדף הביקורות