תאוות בשרים ב"אוונגארד"

אכל, צילם וכתב

ג'אקומו

סטייק אנטרקוט מעולה עשוי בדיוק במידה הנכונה, המבורגר ענק, מעט שרוף בחוץ אך טעים למדי, נתחי פילה בקר, טעימים אך מעט משעממים, צלעות לבן עם עצם, מצויינות, שיפודי פרגיות, קבבוני טלה וכבד עוף עשויים היטב, קרפצ'יו בקר שעבר תיבול יסודי מעט, לטעמי, ולצידם חלת בצל מעולה עם כנפי עוף מתובלות (באפלו ווינגס), צ'יפס תעשייתי קפוא שהיווה עלבון למנות שאותן הוא ליווה, קוביות תפוחי אדמה גם כן תעשייתיות מטוגנות  ומתובלות ברוטב צ'ילי וסלט ירוק סתמי למדי.

בסיכומו של דבר, למרות המעידות הקלות – ארוחת שחיתות, חגיגה לקרניבורים ולכאלה שרוצים להנות מבשר עשוי כהלכה וללא התחכמויות יצירתיות.

היינו קבוצה של בלוגרים שהוזמנה לאירוע פתיחת "פסטיבל הקניבלים" (או בשמו המדוייק יותר – פסטיבל הקרניבורים) במסעדת "אוונגארד" ברמת החייל. לאחר כמה משקאות וכמה מילות הסבר החלו המנות לזרום לשולחן והשיניים פתחו בטחינה ובלעיסה בלתי פוסקת. קיבלנו דגימות ממגוון המנות שיוגשו במהלך החודש לסועדים במקום. וכשמדובר בקרניבורים, גודלן של המנות (800 מאות גרם כל אחת) מוכיח בדיוק למי מתכוונים. נכון שגם זוגות שיחלקו ביניהם את מנות הבשר יתקבלו בשמחה אבל הפעם, האתגר האמיתי הוא אלה מבינינו שאינם מסתפקים בארוחה ללא בשר ומוכנים אפילו להפוך את הארוחה כולה לארוחת בשר בלבד.

  

 

 

מחיריהן של מנות הבשר נעים בין 200 ל-240 ₪, מחירן של צלעות הבשר הלבן נמוך יותר – 130 ₪ והמבורגר ב-89 ש"ח.

המנות מלוות במבחר בירות מעולות (אני בחרתי בלף בראון הכבדה ומתקתקה מעט) ובירת הדגל של המבצע היא "בלוויו קריק" בטעם דובדבנים.

אם התרבות האמריקאית קרובה ללבכם, ב"אוונגרד" תמצאו את המקום הנכון, בעיצוב, במנות הבשר הענקיות, ברטבים (ברבקיו, חרדל וקטשופ) ובעשרות מסכי הטלוויזיה הצפופים על קירות המסעדה שאינם פוסקים מלהקרין משחקי כדורגל, כדורסל וסוגי ספורט אחרים.

אני, שספורט אינו ממש מדבר אלי, מוצא באותם מסכים מיטרד לא קטן ולפיכך עצתי לכן בנות המין הקובע, אם אתן באות עם בן זוגכן ועם זוג חברים ומקוות לערב רומנטי, וודאו שבני זוגכן אינם חובבי ספורט, כדי שתשומת לבם תהייה מופנית אליכן ולא דווקא לנעשה על המסכים, או שלחו את הגברים ל"אוונגרד" בגפם ולכו אתן למקום רגוע יותר ללא ספורט.

הציון שלי - בין 3.5 (לצ'יפס, לסלט, לקוביות תפוחי האדמה ולהמבורגר) ל-4.5 נקודות (לאנטריקוט ולשאר מנות הבשר המצויינות).

מסעדת "אוונגרד",

רחוב הברזל 3, תל אביב

03-6480082

ספטמבר 2011

בחזרה לדף הביקורות