"אנג'לינה" – הוד השרון. דולצ'ה ויטה גם בשרון

קחו נשימה ארוכה, התרווחו בכורסתכם, או אולי כדאי שתחטפו משהו לאכול, כדי שתוכלו לעמוד במשימה וקראו:

והנה, אני מתחיל: מרטיני של אגסים ומוחיטו בזיליקום, פתיחה פותחת תיאבון וטעימה, פטה כבד עוף סתמי למדי בציפוי אגוזי לוב וקונפיטורת ענבים (אכלתי כבר מעניינים יותר), קרפצ'ו בקר סטנדרטי למדי עם גרידת לימון (כמוהו אפשר למצוא כמעט בכל מסעדה סבירה)  וסלט עלים וירקות שורש – טעים אך לא מפתיע. פתיחה לא מסעירה מיוחד של ארוחת טעימות שתתברר בהמשך כארוחה נפלאה.

ועכשיו לחגיגה – מחבת מתכת ובה שרימפס שטוגנו והוגשו בשמן זית, שום ולימון – מנה פשוטה אך נפלאה בטעמיה העזים, סלט קלמארי צרובים עם עגבניות שרי, סלט סיזר עם נתחוני עוף בתיבול עדין שהשלים היטב את המנה העדינה הזו, שרימפס ברוטב פרנו ועגבניות עדין, ניוקי סגולים ממולאים בגבינת ברי (שבושלו במי סלק) והוגשו עם שמנת, פקאן ועגבניות מיובשות – מנה מומלצת במיוחד - וניוקי רגילים ברוטב פירות ים ושמנת.

קחו אוויר לרגע. אנחנו ממשיכים: פילה דניס צרוב על מצע עדשים שחורות עשויות בדיוק במידה הנכונה, פילה לבן על מצע פירה וסלט ירוק (אישית הייתי מוותר על המנה שיחסית לארוחה הנפלאה היתה בנאלית למדי, מה עוד שפילה לבן נוטה תמיד, כפי שקרה גם כאן, להיות יבש מעט), והמבורגר עם מוצרלה וביקון שלמרות שהייתה עשויה כהלכה וטעימה, לא השתלבה בדיוק בארוחה הזו דווקא.

סיימנו בקרם ברולה – טעים אך לא מפתיע, במעין פבלובה של מרנג שוויצרי, וגלידת פיסטוק; טראפלס משוקולד בלגי, שמנת ובלנטיינס ובגופרה בלגית עם בננה ברוטב קרמל וכדור גלידת וניל. אני חייב להתוודות – מתוקים לא עושים לי את זה וכך נאלצתי להסתפק בחוות דעתם של המסובים לשולחן שנהנו למדי, גם ממנות הקינוח.

הארוחה לוותה ביין בלאן דה נואר של יקב אמפורה וביין הרי יהודה של צרעה מבלנד של קברנה, מרלו וסירה.

כפי שכבר הבנתם, קרוב לוודאי, הייתי אורח המסעדה, רק כך הצלחתי לטעום מן המיטב של מעדני המסעדה שהוגשו לנו ולהכיר את המבחר שבתפריט וכך, למרות כמה מנות שלא השתלבו בדיוק בארוחה ומנות פתיחה מעט צולעות, אנג'לינה היא מסעדה מעולה בסגנון צרפתי קלאסי בניצוחם של בני הזוג ליאת ודוד זהות המומלצת בכל פה, ללא ה"פלצנות" המלווה כיום רבות מן המסעדות האופנתיות ויעיד על כך גם התפריט הפשוט שאינו מתהדר ב"מניפות חצילים" "מוסלין שרימפס" ועוד מיני ביטויי מלשון המסעדנות התל אביבית. גם מחיריה של "אנג'לינה" עומדים ברמה בינונית למדי.

מעניין יהיה לחזור לכאן כסועד מן המניין.

אוגוסט 2012

אנג'לינה

רח' הבנים 14, הוד השרון

טל. 7441444-09

בחזרה לדף הביקורות