"לה טוסקנה" - נומרו אונו

יעקב (ג'אקומו) פיאלקוב

 

הפעם האחרונה שבה ביקרתי ב"לה טוסקנה" היתה לפני כמה וכמה שנים. אהבתי כל מנה ובמשך השנים מאז חזרתי והמלצתי על אותה מסעדה נעימה.

לאחרונה גונבה לאוזניי השמועה שמשפחת קאסוטו אינם כבר בין בעלי המסעדה. זוהי סיבה טובה לשוב ולבקר שם להשוואה בין הגרסאות החדשה והישנה של המסעדה הוותיקה.

איזור התעשייה של רעננה שבו היא שוכנת שינה את פניו מקצה לקצה וכך גם עיצובה של המסעדה. מכל המסעדות האיטלקיות בארץ זו היא המסעדה המזכירה לי יותר מכל מסעדה איטלקית באיטליה. המפות המשובצות, הצילומים על הקירות, מכונת האספרסו וריח האוכל הנישא בחלל המסעדה.

שעת צהריים לוהטת ואנו מעדיפים לבחור בארוחה עסקית. התפריט שמגיע אינו עומד במבחן האליו אוליו המפורסם שלנו. גם כאן משבשים את שמו של הרוטב הפשוט הזה - אוליו אוליו קוראים לו כאן. זו פתיחה שאינה מבטיחה טובות.

מנת האנטיפסטי (וגם כאן זו מנה של ירקות מטוגנים ואפויים) עלובה למדי ואינה מתובלת דיה. היא מכילה ברוקולי, קולרבי, פלפלים, קישואים וחצילים חסרי טעם וקרים מדי. מנות אנטיפסטי מגישים חמות או בטמפרטורת החדר אבל אף פעם לא קרות. מעט חומץ בלזמי ושמן זית תורמים מעט לטעמה של המנה חסרת המעוף הזאת.

לצד האנטיפסטי אנחנו מקבלים פוקצ'יה. נחמדה, טעימה אך מעט רכה מדי. הבצק בפוקצ'ה, בדרך כלל, הוא קשה יותר ובעל אופי כפרי, כאן יש לה אופי עוגתי מעט. לצד הפוקצ'ה רוטב ירוק משמן זית, פטרוזיליה ומיץ לימון. לא רע אך, פסטו היה מתאים יותר.

התחלה מאכזבת מעט שבדיעבד לא העידה כלל על ההמשך.

למנות פסטה אנחנו מזמינים פטוצ'יני ברוטב פוטנסקה ופטוצ'יני ברוטב פומודורו. הפסטה מגיעה מהבילה ועשירה ברוטב. לא שוחה ברוטב כפי שנהוג בארץ אלא עטופה בו בדיוק בכמות הרצויה. הפסטה טרייה מעשה בית מבושלת אל-דנטה. בדיוק במידה הרצויה והרטבים, למרות הדימיון הרב בין שניהם, מצויינים. במלוא הצניעות אני חייב לומר שאלה מנות הפסטה הטובות ביותר שאכלנו אי פעם בארץ. רוטב הפוטנסקה (הזונה באיטלקית) מכיל זיתים שחורים וירוקים, עגבניות, טונה וצלפים ורוטב הפומודורו מכיל מרכיבים דומים אך, ללא הצלפים והטונה ובתוספת פפרונצ'ינו חריפים.

הפעם האחרונה שאכלנו פסטה טעימה כל כך היתה בדרומה של איטליה, במפרץ אמאלפי.

לסיכום - ארוחה שהתחילה ב"צליעה" והסתיימה בחגיגת פסטה אמיתית. מעט יותר דגש על האנטיפסטי והגדלת מגוון המנות שלו, פרמזן איטלקי אמיתי ומלצרים שיודעים ממה עשויות המנות יקפיצו את "לה טוסקנה" לדרגת מסעדה איטלקית אמיתית, מסוג אלה שלא מוצאים בארץ.

החשבון: שתי מנות עסקיות הכוללות אנטיפסטי, פוקצ'ה, פסטה ברוטב פומודורו, פסטה ברוטב פוטנסקה, ושתי כוסות שתיה קלה - 88 ש"ח לפני הטיפ.

לה טוסקנה

הסדנא 3 א.ת. רעננה

טל. 09-7420754

2007

בחזרה לדף הביקורות