"הטרקלין" - חגיגת בשרים

יעקב (ג'אקומו) פיאלקוב

לכתוב ביקורת על מסעדה שהוזמנתי אליה כאורח זו תמיד בעייה. מצד אחד, אם אכתוב טובות עלולים הקוראים לומר: "אין פלא, הוא הרי אכל על חשבונם". אם אכתוב ביקורת קשה ואובייקטיבית, במקרה שהמסעדה ממש לא עמדה ברמה, ובייחוד אם שאר המשתתפים/מוזמנים באותה ארוחה יכתבו טובות, יהיו כאלה שיגידו "טוב, מה הוא מבין, הרי כולם נהנו מלבדו" ובעלי המסעדה יפתחו אתי חשבון שקשה יהיה לי לסגור אותו אי פעם. ולפיכך כשאני מוזמן למסעדה אני הולך תמיד ברגשות מעורבים.

הפעם, לשמחתי הרבה, גם אם ארצה לא אמצא מילים רעות כדי לתאר את ארוחת הבשרים הנפלאה שהשתתפנו בה במסעדת "הטרקלין".

ארבע שנים מלאו ל"טרקלין" והם משיקים כעת את תפריט הקיץ הקרוב. האם יש סיבות טובות מכך להזמנה של כמה מבינינו המבקרים לארוחת הדגמה.

על המפגש ניצח ביד רמה יוסי בן-אודיס, בעליו המקסים של המקום והסומליה שדאג לתאר באזנינו כל אחת מן המנות שהוגשו וליווה אותן ביינות, ממבחר היינות של המקום, שרובם אגב יינות ישראליים של יקבי בוטיק שיוסי מתמחה באיסופם.

פתחנו במנות ברזאולה עם שבבי גבינת פקורינו, לצד קרפצ'יו עם בלזמי מצומצם (מעט מתקתק לטעמי) ושבבי פרמזן. לצידם הגיע לחם, מעין פיתה עיראקית ולידו חצילים קלויים בשתי גרסאות – האחת עם טחינה והשנייה עם לבנה ויוגורט. אהבתי יותר את זו עם הלבנה, למרות שגם השנייה היתה מצויינת.

בנוסף, הוגשו לשולחן פרוסות קממבר מצויינת עם פלפלים אדומים קלויים ופטה כבד עוף בציפוי תאנים, אגוזים ותמרים ופלטת ירקות בסגנון מה שנקרא במקומותינו אנטיפסטי, בתיבול עדין.

המנות לוו ביין "50-50" של יקב "אסף" שמורכב, כפי שמרמז שמו, מ-50% ענבי קברנה ו-50% ענבי שיראז. יין מעולה לכל הדעות.

כעת, הגיע מנות הביניים, ממגוון מנות הקיץ, לקראת פתיחת גן המסעדה בו יוגשו בעיקר מנות קלות של נקניקיות ובירה. קיבלנו נקניקיות שונות, מעשה ידיו של אמן הנקניקיות הישראלי אלן טלמור וביניהן נקניקיות טולוז מצויינות עם גבינת פקורינו ועוד כמה נקניקיות טובות יותר ופחות. הנקניקיות לוו בחרדל דיז'ון (איך לא) ובכרוב מבושל שהדמיון בינו לבין מה שנקרא בגרמניה זאוארקראוט היה קטן ביותר וכך כך התאמתו לנקניקיות המעולות וחבל. השקעה שונה מעט בכרוב, היתה תורמת רבות לטעמן של הנקניקיות המעולות האלה.

את מנות הביניים ליווה יין של "דדה" - יקב בוטיק ישראלי מהכרמל ששימש כמלווה נאמן לאותן מנות.

כעת הגיעו לשולחן ה"תותחים הכבדים" – טחול ממולא בחלקי פנים שונים ובסגנון מרוקאי חריף, שלא ממש השתלב לי בארוחה, ולאחריו נתחוני בשר בגריל מנתח קצבים טרי (יוסי בן אודיס טוען שנתח קבצים אסור ליישן, והתוצאה אכן מוכיחה שיש צדק בדבריו) מלווים בתפוחי אדמה אפויים, רצועות שייטל של מצע תפוחי אדמה ורוקט ובצל מטוגן עם שבבי פקורינו מעל ורוטב לימון, שמן זית וצ'ימוצ'ורי. פרוסות הבשר הושרו קודם במרינדה עם סילאן דבר שהעניק להם מתקתקות, מעט חזקה מדי לטעמי.  מנה טעימה למרות שלו ניתנה לי הבחירה, הייתי מפריד את מרכיבי המנה ומחליף את תפוחי האדמה במשהו אחר, כמו אורז למשל ומצמצם את כמות עלי הרוקט בצורה משמעותית.

המשכנו בנתח אנטריקוט מעולה, צרוב בדיוק במידה הדרושה ומלווה בחצי תפוח אדמה אפוי ממולא בפירה מתובל.

אתם מתארים לכם בוודאי שכאן כבר בקושי נותר מקום לקינוח אבל עדיין לא, לשולחן הגיעו צלחות ועליהן אבנים לוהטות לצד פרוסות סינטה מיושנת ולא עשוייה עדיין. זוהי מנת הדגל של המקום, טרח יוסי להסביר לנו, ואתם מתבקשים להניח את פרוסות הבשר על האבנים הלוהטות ולצלות אותן כרצונכם. מנה פשוטה שהדבר הקובע בה הוא איכות הבשר ואכן, הבשר בטרקלין חייב לעמוד בסטנדרטים מדוייקים מאוד, כמו גיל הפרות ומזונן, הסביר יוסי. ואכן, טעמיהן של המנות מעידים שבחירת הבשר נעשתה על הצד הטוב ביותר.

קינוחים הם לא "כוס התה" שלי ולפיכך, אחסוך מכם את תיאורם, וודאי יימצא מישהו אחר שירחיב על כך.

והמחירים:

חציל קלוי עם יוגורט ולבנה – 18 ₪; לחם הבית – 15 ₪; פטה כבד עוף עם תאנים – 36 ₪; נקניקיות טולוז או טרקלין – 34 ₪; אנטיפסטי קלויים – 38 ₪; קרפצ'ו סינטה – 38 ₪; ברזאולה – 38 ₪; סינטה לצריבה – 108 ₪; נתח קצבים – 125 ₪; אנטרקוט – 1356 ₪; קינוחים – 32 ₪ למנה

 

הציון שלי 4.5 מתוך 5

הטרקלין

נחלת בנימין 41 תל אביב

03-5660013

יוני 2011

 

בחזרה לדף הביקורות