סדנאות בישול – טעים לקיבה, נעים לנפש

מאת יעל ניר

ביטויים כמו "חדוות הבישול" שגורים בפיהם של העוסקים בדבר וחלקם שמחים לחלוק את הידע וההנאה עם אחרים. כל מי שרואה בבישול תהליך הכולל יותר מאשר סיפוק רעב, יודע שמדובר ביצירה של ממש, ברקיחה ובחישה, בעיסוק מלא סיפוק והנאה ובגלל הסיבות האלה ונוספות, נפוץ לאחרונה השילוב של בישול כאמצעי לריפוי בעיסוק. למעשה, בשנתיים האחרונות נלמד התחום במסגרת התואר בריפוי בעיסוק באוניברסיטת ירושלים.

כאשר משלבים שף מקצועי עם לימוד רזי הבישול במסגרת סדנא, מקבלים תבשיל (תרתי משמע!) מהנה, מעשיר ולא אחת גם משקם. ריפוי בעיסוק הוא תחום פרה שיקומי רפואי וככזה הוא מכיל בתוכו תחומי חיים רבים, כמו התעמלות, גינון וכמובן בישול ואפייה. חוויית הבישול מרכזת בתוכה מרכיבים רבים המסייעים לשיקום נפשי ולעתים גם פיזי, תוך כדי יצירה, שימוש במכשירים וכלים מגוונים, שילוב של חומרים וטעמים ואלמנטים נוספים העושים שימוש במרכיבים מחיי היום יום.

בישול מציע גירוי רב חושי לכל העוסקים בו – טעם, ריח, מישוש, ראיה ואפילו שמיעה (כל מי ששמע מעבד מזון מסתובב במהירות ומבטיח נסים ונפלאות יודע למה הכוונה) וכן מאפשר פעילות קוגניטיבית "בדלת האחורית", כמו אסטרטגיות למידה ושיפור הזיכרון – רשימת מצרכים במתכון, סדר פעולות, מיקום כלי עבודה, זמני עבודה של בחישה, בישול ואפיה ועוד.

כיום, ניתן למצוא את השילוב המבורך של בישול וריפוי בעיסוק במסגרות שונות כמו קליניקות של מומחים, חוגים לשעות הפנאי, סדנאות טיפוליות וגם סדנאות בישול מקצועי, המציעות מפגשים חברתיים יחד עם לימודים מהנים ומועילים מכמה בחינות. תרגול הפעולות היום יומיות הכרוכות בתהליך הבישול, לצד היצירה המרתקת וכמובן התוצאות הטעימות, מבטיחים רכישת תחביב והקניית יכולות חדשות וכמובן ארוחות הכובשות כל חיך.

 

בחזרה לדף הבית