יקב "היוצר"  מציע יין שהוא יצירת אמנות ומעודד יצירה ישראלית*

סוד גלוי הוא שגם ביינות מעולים יש לנו מה להציע לעולם וכמובן גם לאוהבי היין הישראליים.

למשפחת היינות היצוגיים של ישראל נוספה גם סדרת יינות חדשה של "יקב היוצר" שזכתה בימים אלו ב-2 מדליות לסדרת "וירטואוזו" בתחרות Best Value 2016

יקב "היוצר" אשר פרט לייצור יינות מעולים עוסק גם בעידוד היצירה והאמנות בישראל, מציע יין פרימיום שיושן בחביות עץ במשך שנה עד שנתיים (בהתאם לסדרה) במטרה לקרב גם את הקהל הרחב ליינות איכותיים.

מחירו של היין כך מסתבר יהיה נמוך משמעותית מיין באיכות מקבילה הנמכר בחנויות היין.

"יקב היוצר" הינו יקב חדש מבית יקבי ארזה, שהקמתו הסתיימה בימים אלו בסמיכות ליקבי ארזה שליד ירושלים.

קברניטי היקב שמו להם למטרה לקדם יוצרים ואמנות ישראלית בכדי להבליט את איכותו של היין כיצירה מעוררת השראה ואת מעשה האמנות של יוצרו, אמן היין פיליפ ליכטנשטיין. כחלק מאסטרטגיה זו, נבחרו בקפידה אמנים ישראלים מתחומי אמנות שונים, אשר ישתתפו בקמפיין הפרסומי של היקב ואף יהיו שותפים לסדרות הבאות. בין האמנים שנבחרו: הזמרת אפרת גוש, השף ניר צוק, הסופרת ענת לב אדלר, האמן הבינלאומי אילן אדר והצ'לנית טללית צ'רסקי מהפילהרמונית.

"יקב היוצר" ישווק את יינותיו גם ברשתות השיווק, במטרה להציג את יינותיו האיכותיים גם לקהל הרחב.

יינות "היוצר" מחולקים ל-3 סדרות של יינות יוקרתיים - בראשית,Virtuoso  ו-Lyrica.

 בתחרות Best Value 2016 המתקיימת זו השנה השמינית ברציפות לקראת חג הפסח שהוא המועד בו מכירות היין נמצאות בשיאן. זכתה סדרת Virtuoso של "יקב היוצר" ב-2 מדליות בתחרות: מרלו 'וירטואוזו', היוצר 2013  - זכה במדליית זהב ; שירז 'וירטואוזו', היוצר 2013  - זכה במדליית כסף.

 3 סדרות היין מבית "היוצר" הן:  

בראשית - המבוססת על שלושה זנים אדומים מובילים: קברנה, מרלו ושיראז. ובנוסף זן לבן אחד –סוביניון בלאן.  הסדרה היחידה עם מקור רב של ענבים מאותו זן, כולם נבצרו בהבשלה מלאה. היינות מורכבים מזן אחד שמהווה לפחות 85% ממקור הענבים. היין יושן בחביות עץ אלון למשך 12 חודשים והענבים נשארו במגע עם הקליפות שבוע בלבד, במטרה להביא יינות יותר בשלים ויותר נגישים. (מחיר ברשתות השיווק 40 ₪)

 Virtuoso- שזכתה כאמור ב-2 מדליות בתחרות Best Value 2016 המבוססת על שלושה זנים אדומים מובילים : קברנה, מרלו ושיראז. הענבים אחרי קבלה וריסוק מקוררים לביצוע השריה קרה ונשארים במגע עם הקליפות למשך כ 3 שבועות. היין מיושן בחביות עץ אלון למשך 18 חודשים. עיצוב סדרת Virtuosoנעשה בקפידה ובייחודיות ושואב את השראתו מעולמות כלי הנגינה, עם בקבוק בעל צורה ייחודית המיובא ממפעל זכוכית בוטיק בצרפת ותווית המשלבת אלמנטים כמו הבלטות ופוייל זהב עדין המקנות לבקבוק מראה ייחודי ובולט על המדף. (מחיר ברשתות השיווק 40 50 ₪)

סדרת Lyrica - הסדרה  היוקרתית בנויה על זנים ים תיכוניים בעיקר "צרפתיים" -בשלושה יינות 'זנים טהורים' ויין אחד שהנו ערבוב של שלושת זנים  מקוריים של דרום צרפת. הסדרה כוללת מספר זנים מובחרים - ארגמן, סירה, מורבדר, GSM (גרנאש-סירה-מורבדר). אחרי קבלה וריסוק מקוררים הענבים לביצוע השריה קרה ונשארים במגע עם הקליפות למשך כ 3 שבועות. היין מיושן בחביות עץ אלון למשך 24 חודשים. (מחיר בחנויות היין המובחרות 89 ₪)

*  וכמה מילים מן ההיבט האישי: במסגרת מסע יחסי הציבור ליינות "היוצר" הזדמן לנו לטעון ואף ליהנות מיינות   הסדרות בראשית ו-Virtuoso והשתלבותם עם מנות הארוחה האיטלקית שערכנו לחברינו הייתה מושלמת והם זכו לשבחים בכל פה.

  בחזרה לדף הבית