קפה – קרוב לוודאי שזהו המשקה הנפוץ והאהוב ביותר בעולם

מאת ג'אקומו

קפה – קרוב לוודאי שזהו המשקה הנפוץ והאהוב ביותר בעולם. מרביתנו אינם יכולים להתחיל את יומנו ללא כוס קפה מהביל.

יש האוהבים אותו בצורה הבסיסית ביותר, כקפה "בוץ", יש המעדיפים אותו כקפה הפוך על בסיס חלב או מים, יש האוהבים לבשל אותו בכלי מיוחד על אש קטנה עד לרתיחתו (וגם כאן יש גרסאות רבות לגבי זמן הבישול ומספר ההרתחות) ויש כאלה שאינם מסוגלים להתחיל את יומם או לסיים ארוחה טעימה ללא כוס אספרסו שהוכנה מקפה שנטחן במו ידיהם או שהוכן במכונת אספרסו מקפסולה של קפה איכותי שמאפשרת להכין את הקפה שלהם בקלי קלות וללא התעסקות יתרה.

קפה מסווג לפי זן השיח שעליו גדלים פולי הקפה, כאשר הקפה האיכותי ביותר נחשב זה המופק משיח הקפה מזן ערביקה.

"ויקיפדיה" מתארת את הקפה במילים הבאות: "קפה ערביקה (Coffea arabica), המין הנפוץ ביותר של צמח הקפה, הוא שיח ירוק עד שמקורו באתיופיה. מינים אחרים של הצמח, קפה ליבריקה (Coffea liberica) וקפה רובוסטה (Coffea robusta), התגלו בטבע באזורים שונים של אפריקה.

מקור אגדי אחד לשימוש בצמח הקפה מספר על המיסטיקן התימני שייח אש-שאדילי שראה עיזים מתנהגות באופן חיוני במיוחד בעת שסייר באתיופיה. כשטעם את הפולים שאכלו עיזים אלו, חווה גם הוא את אותה חיוניות. מקורות אחרים מספרים את אותו הסיפור על רועה עיזים אתיופי (או ערבי) בשם חאלדי.

באתיופיה היה נהוג בעבר לאכול את פולי הקפה, ולא להכין מהם משקה. נזירים אתיופים נהגו ללעוס את הפולים כדי לשמור על עירנותם. הקפה נדד עם סוחרים תימניים, שהביאו אותו לארצם והחלו לגדלו שם.

בשנים האחרונות הולך ומתפשט בעולם ובארץ השימוש בקפסולות מיוחדות אשר בשילוב עם מכונת אספרסו מתאימה, מפיקות את הקפה המעולה ביותר האפשרי.

ניופאן, יבואנית מוצרי החשמל בישראל, קיבלה את הזיכיון הבלעדי בישראל לשיווק מכונות הקפה הביתיות של illy בישראל כחלק משתוף פעולה אסטרטגי עם קפה לנדוור, יבואנית illy בישראל.
במסגרת שיתוף הפעולה, ניופאן תחל בשיווק קו מכונות האספרסו הביתיות של
illy בפרישה ארצית רחבה. מכירת הקפסולות למכונות תתבצע בכל נקודות המכירה של ניופאן ברחבי הארץ, בחנויות קפה לנדוור וכן באתר האינטרנט של החברות, שיציע אספקה ביתית על ידי מערך שליחים בכל הארץ.

תערובות האספרסו המשובחות של illy מורכבת מ-9 זנים, כולם 100% פולי ערביקה איכותיים.
הערביקה הוא הזן החשוב והנסחר יותר. נחשב לזן עדין ורגיש לתנאי אקלים, מחלות ומזיקים, בעל ארומה מאוזנת וטעם חמוץ מתוק.

 במפגש היכרות עם קפה illy ומכונות האספרסו הביתיות שלהם שנערך באולם התצוגה של ניופאן במלון מנדרין, טעמנו מגוון של סוגי קפה – כולם מעולים ומתאימים לטעמים ולאהבות שונות של חובבי הקפה – כמו חוזק הטעם, התחושה בחיך, ההבדל בין זני הארביקה השונים, כמות הקרמה ונוכחנו בקלות ההפעלה ומצן המגוון הרחב של מכונות האספרסו השונות  מתוצרת illy.

בין דגמי המכונות שישווקו*:

·          Francis Y3 - מכונת אספרסו קומפקטית וקלה לשימוש. מידותיה הקטנות מתאימות לכל מטבח ומשרד וניתן להכין ממנה אספרסו עם קרמה עשירה. בעלת עיצוב מודרני ולחצני מגע הניתנים לתכנות. זמינה בחמישה צבעים: שחור, לבן, אדום, תפוז וליים ירוק. מחיר מומלץ: 890 שקל.

·          Francis Y5 - דגם רב תכליתי ומעוצב. לחץ משאבה של 19 בר, מערכת טעינת קפסולות מהירה והוצאה אוטומטית של קפסולה משומשת. המכונה זמינה בצבעי שחור, לבן ונירוסטה מוברשת למראה דרמטי. מחיר מומלץ: 1,190 שקל.

·          Francis Y5 milk- מכונת האספרסו על בסיס קפסולות, המעוצבת והמתקדמת ביותר מבית illy, אשר כוללת קנקן הקצפת חלב אוטומטי משולב במכונה. באמצעות קנקן החלב ניתן להכין קפה הפוך על בסיס קפסולה בלחיצת קפה. מקציף החלב ניתן להסרה לשטיפה נוחה ולאחסון החלב במקרר בקלות.. Francis Y5 milk החדשה קומפקטית ומתאימה לשימוש במטבח הביתי או במשרד, מעוצבת ומהודרת - כוללת תאורת לד ונוחה לתפעול. מוכנה לשימוש בפחות מדקה. התפריט כולל כפתורי מגע (touch) ומציע 6 משקאות לבחירה. המכונה זמינה בצבע שחור. מחיר מומלץ: 1,990 שקל

·          X7 - מכונה להכנת אספרסו וקפוצ'ינו. בעלת עיצוב רטרו מוקפד, שימוש קל ואוטומטי המייצר אספרסו איכותי ומדויק בכל פעם מחדש, צינורית קיטור לחימום והקצפת חלב לדרגה המבוקשת. מתאימה לחובבי עיצוב נוסטלגי ובמקביל אוהבי הנוחות שבקדמה. זמינה בשלושה צבעים קבועים: לבן, שחור, אדום וכן במהדורה מוגבלת בשלושה צבעי פסטל: ירוק לימון, סגול וצהוב. מחיר: 1,490 שקל. 

 

* פרטים על אודות הקפסולות ומכונות הקפה של illy, תמצאו כאן

www.landwer.co.il

www.illy-israel.co.il


בחזרה לדף הכתבות